جمع آوری 5.8 میلیون خودروی تویوتا از بازار بعلت وجود کیسه های هوای کُشنده

تاریخ انتشار پست : 1395-8-5 دسته : بین الملل

کمپانی خودروسازی تویوتا اعلام کرد 5.8 میلیون دستگاه خودروی خود را در ژاپن، چین و اروپا بعلت وجود مشکلی در کیسه های هوای آن ها، جمع آوری می کند.


تویوتا کرولا, تویوتا یاریس, کیسه هوای کشنده تویوتا, آوری میلیون خودروی تویوتا بازار بعلت وجود کیسه هوای کشنده

تویوتا کرولا, تویوتا یاریس, کیسه هوای کشنده تویوتا, کیسه هوا, ماده شیمیایی خطرناک در کیسه هوا, بین الملل, تویوتا, ایربگ, تویوتا ویتز
به نقل از
طاها پخش؛ به نقل از رویترز، کمپانی چندملیتی تویوتا که دفتر مرکزی آن در ژاپن قرار دارد، چهارشنبه، اعلام کرد حدود 5.8 میلیون دستگاه خودروی این کمپانی بعلت وجود مشکل احتمالی در کیسه های هوای آن ها از بازار جمع آوری می شوند. این فراخوانی همچنین، ایربگ هایی را که در سال 2010، جایگزین قطعات معیوب شده بودند، شامل می شود. این کیسه های هوا ساخت کمپانی «تاکاتا» است.

در ادامه نقل از آمده است: اقدام اخیر تویوتا در جمع آوری 5.8 میلیون خودرو، بزرگترین فراخوانی این کمپانی خودروسازی محسوب می شود. مسئولان تویوتا اوایل سال جاری میلادی و در پی فشارهای واشینگتن، به وجود نقص در کیسه های هوای بیشتر خودروهای توزیع شده این کمپانی در آمریکا و دیگر کشورها، اذعان کردند.

مشکل این کیسه های هوا وجود ترکیب شیمیایی است که در هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت برای مدت زمان طولانی، با فشار زیادی منفجر می شود. انفجار این ترکیب شیمیایی تاکنون باعث مرگ دست کم 16 نفر در سراسر دنیا شده است. بیشتر قربانیان این کیسه های هوای معیوب آمریکایی هستند.

خودروهای «تویوتا کرولا»، «تویوتا ویتز» و «تویوتا یاریس» هاچ بک (بدون صندوق) که در فاصله مه 2000 تا نوامبر 2001 و همچنین از آوریل 2006 تا دسامبر 2014 ساخته شده اند شامل طرح اخیر فراخوانی خودروسازی تویوتا می شوند. از میان این خودروهای معیوب، حدود 1.16 میلیون دستگاه در ژاپن، 820 هزار دستگاه در چین و حدود 1.47 میلیون دستگاه در بازار اروپا به فروش رفته است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :