چرا میزان مشارکت مردم آمریکا در انتخابات اندک است؟

تاریخ انتشار پست : 1395-8-8 دسته : انتخابات

بی بی سی در مطلبی به بررسی علل کاهش تعداد رأی دهندگان آمریکایی و استقبال کم آنان از انتخابات پرداخت.

هیلاری کلینتون, فرانسه, دونالد ترامپ, میزان مشارکت مردم آمریکا انتخابات اندک

هیلاری کلینتون, فرانسه, دونالد ترامپ, تبلیغات انتخابات, ثبت نام, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, مشارکت مردمی در انتخابات, مشارکت در انتخابات, بین الملل

به نقل از طاها پخش به نقل از بی بی سی، بعد از یک دوره تبلیغاتی طولانی، اکنون کمتر از دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. این در حالی است که آمارها نشان می ‎دهد تنها نزدیک به 50 درصد از واجدان شرایط آمریکایی برای رای دادن در این انتخابات کمپانی خواهند کرد. اما علت مشارکت اندک مردم آمریکا در انتخابات چیست؟

برخی از کارشناسان می گویند حضور کم طرفدارترین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا – هیلاری کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری خواه – موجب شده است تعداد رای دهندگان آمریکایی تا حد بی سابقه ای کاهش یابد.

میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سال 1980 تاکنون بین 48 و 57 درصد متغیر بوده است. با این حال، میزان مشارکت مردم در انتخابات در کشوری مانند فرانسه به طور معمول بیش از 80 درصد است.

آمریکایی ها برای ثبت نام برای انتخابات آمریکا باید روندهای پیچیده ای را پشت سر بگذارند. آمریکا یکی از کشورهایی است که رای دهندگان را مجبور به ثبت نام می کند. بسیاری از آمریکایی ها نیز به این اقدام تن نمی دهند. با این حال، برخی از ایالت ها این مشکل را تا حدی حل کرده اند و رای دهندگان را در روز انتخابات و تنها با ارائه مدرکی مانند گواهینامه رانندگی ثبت نام می کنند.

با این حال، برخی دیگر از ایالت ها از روش های سختگیرانه تری برای احراز هویت رای دهندگان استفاده می کنند. منتقدان می گویند این سیاست ها موجب محدود شدن رای اقلیت ها می شوند.

حال با این که اعلام شده است 200 میلیون آمریکایی برای کمپانی در انتخابات ثبت نام کرده اند، این نشان دهنده تعداد واقعی رای دهندگان نیست.

برخی دیگر نیز اظهار می کنند از آنجا که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روزهای سه شنبه برگزار می شود و آمریکایی ها در این روز مشغول به کار هستند، تعداد رای دهندگان کاهش می یابد. برای حل این مشکل نیز برخی از ایالت ها "رای در غیاب" را به رسمیت می شناسند. به این ترتیب رای دهندگان می توانند به صورت غیرحضوری در انتخابات کمپانی کنند.

تبلیغات جنجالی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا نیز از دلایل دیگری است که اشتیاق آمریکایی ها برای مشارکت را کاهش داده است. بسیاری از آمریکایی ها بعد از مشاهده سخنان و عملکرد نامزدهای انتخاباتی، از رای دادن در این دوره از انتخابات ناامید شده اند. بر طبق آمار منتشر شده، در نظرسنجی های انتخاباتی تنها 30 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده کمپانی کردند. این نشان می دهد از هر 10 نفر، 7 نفر در نظرسنجی ها کمپانی نکرده اند و این سطح مشارکت بسیار اندکی را نشان می دهد.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :