دو مدال نمایندگان کشتی ایران در روز اول

تاریخ انتشار پست : 1395-8-8 دسته : ورزشی

در جریان رقابت های چهار وزن نخست کشتی فرنگی دانشجویان جهان، یک مدال نقره، یک برنز و دو عنوان پنجمی از آن نمایندگان ایران شد.


خبرگزاری ایسنا: در جریان رقابت های چهار وزن نخست کشتی فرنگی دانشجویان دنیا که در شهر کروم ترکیه در جریان است، نمایندگان ایران صاحب یک مدال نقره و یک برنز و دو عنوان پنجمی شدند.

در وزن 59 کیلوگرم فرشاد عیسوند بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم برابر کشتی گیری از کشور میزبان 5 بر یک پیروز شد و به جمع چهار نفر برتر راه یافت. وی در این مرحله برابر نماینده قزاقستان 2 بر صفر به برتری رسید و فینالیست شد. عیسوند در دیدار فینال برابر نماینده قرقیزستان با نتیجه 7 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و به گردن آویز نقره رسید. در این وزن ورزشکاران ترکیه و مولداوی مشترکا برنز گرفتند.

در وزن 71 کیلوگرم برومند اصلان بعد از استراحت در دور نخست، مقابل نماینده آلمان با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر 2 برابر نماینده قزاقستان باخت و از راه یابی به فینال بازماند .وی در دیدار رده بندی به مصاف نماینده اوکراین رفت و با نتیجه 6 بر 4 به برتری رسید و نشان برنز را از آن خود کرد.در این وزن نمایندگان بلاروس و قزاقستان مدالهای طلا ونقره را از آن خود کردند و دیکر مدال برنز این وزن نیز به کشور میزبان رسید.

علی زینتی رفاه نیز در وزن 80 کیلوگرم بعد از استراحت در دور نخست مقابل کشتی گیر لهستان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید اما در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف ترک با نتیجه 2-1 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد و در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر مقابل حریفی از بلاروس شکست خورد و به عنوان پنجمی دنیا بسنده کرد. در این وزن نمایندگان مجارستان و ترکیه به ترتیب طلا و نقره و روسیه و بلاروس به طور مشترک صاحب نشان برنز شدند.

مجید علیاری آخرین نماینده ایران در روز نخست بود که در وزن 98 کیلوگرم به روی تشک رفت. وی بعد از استراحت در دور نخست، کشتی گیر قرقیزستان را برد اما در دیدار ما قبل فینال مقابل حریفی از اتریش ۴ بر صفر شکست خورد و به رده بندی رفت و در این مرحله نیز مقابل حریفی از بلاروس ۳ بر یک باخت و پنجم شد. در این وزن کشتی گیران ترکیه و اتریش اول و دوم شدند و دیگر مدال برنز نیز به نماینده روسیه رسید.

رقابت های چهار وزن دوم کشتی فرنگی دانشجویان دنیا فردا (یکشنبه) برگزار می شود.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :