راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیک در دادگستری استان

تاریخ انتشار پست : 1395-8-10 دسته :

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سامانه ابلاغ الکترونیک با هدف خدمت رسانی سریع و آسان تر به مردم در دادگستری استان راه اندازی شد.

راه اندازی, سامانه ابلاغ, الکترونیک, اندازی سامانه ابلاغ الکترونیک دادگستری استان

راه اندازی, سامانه ابلاغ, الکترونیک

به نقل از طاها پخشاز زاهدان،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در آیین راه اندازی این سامانه گفت: امروز شاهد راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی در دادگستری استان سیستان و بلوچستان هستیم

حمیدی ادامه داد: راه اندازی این سامانه بر طبق آیین دادرسی کیفری و ماده 175 این قانون انجام گرفته که به دستگاه های قضایی امکان استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی ازقبیل دورنگار، نمابر، پست الکترونیک، ارتباط تصویری از راه دور و تلفن برای طرح شکایت و دعوا، ارجاع پرونده، احضار متهم، ارجاع اوراق قضایی و نیابت قضایی را با رعایت اصول قضایی بلامانع می داند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح خدمات رسانی باکیفیت و آسان تر به مردم و کاهش اطاله دادرسی است و به یاری خدا با اجرای این طرح ابلاغ های قضایی به صورت آنی به طرفین دعوا ارسال می شود.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به فواید مثبت این طرح عنوان کرد: دسترسی آسان و کاهش هزینه صاحبان پرونده قضایی ازجمله فواید این طرح است و افراد می توانند با مراجعه به یکی از دفترهای خدمات الکترونیک قضایی اقدام به ثبت نام کنند.
مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :