امن ترین مکان های دنیا در جنگ جهانی سوم

تاریخ انتشار پست : 1395-8-11 دسته : مجازی

اگر این جنگ چریکی ادامه پیدا کند، امریکا و روسیه نهایتا وارد جنگ با یکدیگر خواهند شد. بدبینان از زمانی که هواپیمای انولا گی (Enola Gay) امریکا در آگوست 1945، هیروشیما را با بمب اتمی بمباران کرد، یک جنگ نهایی تمام عیار که موجب نابودی همه کشورها خواهد شد را پیش بینی کرده اند.

به نقل از طاها پخش ، چند هفته پیش ترکیه هشدار داد که درگیری در سوریه نقطه آغاز جنگ جهانی سوم خواهد بود چرا که ابرقدرت های جهانی در حال پشتیبانی از طرفان درگیر در این کشور جنگ زده هستند.

در این رابطه، نومان کورتولموس، قائم مقام نخست وزیر ترکیه می گوید: ”اگر این جنگ چریکی ادامه پیدا کند، پس از این، اجازه بدهید شفاف بگویم، امریکا و روسیه نهایتا وارد جنگ با یکدیگر خواهند شد."

بدبینان از زمانی که هواپیمای انولا گی (Enola Gay) امریکا در آگوست 1945، هیروشیما را با بمب اتمی بمباران کرد، یک جنگ نهایی تمام عیار که موجب نابودی همه کشورها خواهد شد را پیش بینی کرده اند.

در حالی که در جنگ سرد دو قدرت بزرگ درگیر نبرد با یکدیگر بودند، هفت کشور دیگر قدرت هسته ای پیدا کردند: انگلستان، فرانسه، چین، هند، پاکستان، اسرائیل و کره شمالی.

طبق نقل ازات اتحادیه دانشمندان امریکایی، در حال حاضر تعداد 350/15 کلاهک هسته ای در دنیا وجود دارد که 90 درصد آنها متعلق به روسیه و امریکاست.

اگر انسان ها بار دیگر جنگی جهانی راه بیاندازند، شاید با آگاهی از نکاتی ساده بتوان از آن مهلکه عظیم جان سالم به در برد.

به جنوب بروید


جنگ جهانی سوم, نخست وزیر ترکیه, ارتش آمریکا, امن مکان دنیا جنگ جهانی سوم

جنگ جهانی سوم, نخست وزیر ترکیه, ارتش آمریکا

از آن جایی که قدرت های هسته ای دنیا در نیمکره شمالی جهان قرار دارند، بهتر است نیمکره جنوبی را برای زندگی انتخاب کنید.

کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند، افریقای جنوبی و آرژانتین آب وهوای معتدلی داشته و فضای بسیار زیادی برای رشد مواد غذایی دارند، و از آن جایی که در مسیر جنگ هسته ای هم قرار ندارند، احتمال هدف قرار گرفتن آنها نزدیک به صفر است.

در یکی از رمان های کلاسیک و تخیلی رمان نویس انگلیسی، نویل شوت، به نام ”در ساحل"، داستان این طور آغاز می شود که در اثر وقوع جنگ اتمی، نیمکره شمالی زمین نابود شده و ابرهای رادیواکتیو به طرف استرالیا پیش می روند و ...

در این داستان اشاره به این شده که ملبورن یکی از بهترین مکان های برای در امان ماندن از تبعات جنگ اتمی است چرا که اگر نبرد هسته ای در نیمکره شمالی آغاز شود، ملبورن استرالیا یکی از آخرین مکان هایی است که تشعشات و ابرهای هسته ای به آنجا خواهند رسید.

اگر جنگ وسعت بیشتری پیدا کند، می توان به قطب جنوب رفت. حتما سرمای عمده این منطقه آزار دهنده است اما اگر ذخایر کافی همراه داشته و پناهگاه خوبی هم پیدا کنید، این احتمال وجود دارد که چند ماه بیشتر دوام بیاورید.

جان سالم به در بردن از انفجار

ارتش آمریکا, نخست وزیر ترکیه, جنگ جهانی سوم, امن مکان دنیا جنگ جهانی سوم


طبق یکی از نقل ازات منتشر شده از سوی دولت امریکا در سال 2010، اگر در نزدیکی محل اصابت یا انفجار بمب اتمی قرار داشته باشید، متاسفیم، شانسی برای زنده ماندن ندارید!

هر چند اگر چند کیلومتر با محل انفجار فاصله داشته باشید، از همان فاصله دور شاهد یک درخشش روشن و آنی خواهید بود و موج انفجار در کمتر از چند ثانیه شما را خواهد گرفت.

برای پیشگیری از پاره شدن پرده های گوش دهان تان را باز کرده و دویدن را آغاز کنید:حدود 10 تا 15 دقیقه فرصت دارید که از تشعشع اتمی فرار کنید. اگر از قبل آدرس پناهگاهی را در ذهن دارید، با نهایت سرعت خود را به آن جا برسانید.

فرار از گردوغبار اتمی


نخست وزیر ترکیه, ارتش آمریکا, جنگ جهانی سوم, امن مکان دنیا جنگ جهانی سوم
زمانی که هیلاری کلینتون در سال 2010، ریاست وزارت امورخارجه امریکا را عهده دار بود این طور گفت: ”تعداد سلاح ها و مهمات اتمی فعلی به اندازه ای است که به راحتی می توانیم جهان را چندین بار با خاک یکسان کنیم."

هر چند کسی نمی داند منظور کلینتون از این صحبت ها محو کردن ”حیات" انسان هاست یا تخریب کلی سیاره زمین.

بعضی از دانشمندان پیش بینی کرده اند که غبار بسیار حجیمی از انفجارهای اتمی پی در پی موجب پنهان شدن خورشید شده و شاهد پدیده ”زمستان اتمی" خواهیم بود؛ در آن صورت تنها راه برای زنده ماندن، پناه بردن به زیر زمین خواهد بود.

تعدادی از میلیونرهای معروف از مدت ها پیش آغاز به ساخت پناهگاه های مخصوصی برای چنین پیشامدی کرده اند؛ برای مثال در ایالت کانزاس امریکا پناهگاهی به نام Atlas Missile Silo در حال ساخت است که قادر به نگهداری 70 نفر به مدت پنج سال است.

این پناهگاه دارای تمهیداتی مثل باغچه سبزیجات هیدروپونیک، تانکرهای عظیم ذخیره آب، ژنراتور برق و توربین های بادی است.

هر چند با توجه به غیرمسکونی بودن مجموعه جزایر Bikini Atoll پس از گذشت 60 سال از آزمایشات هسته ای امریکا، به نظر می رسد این میلیونرها نیازمند استراتژی جدیدی باشند.

آخرالزمان


نخست وزیر ترکیه, ارتش آمریکا, جنگ جهانی سوم, امن مکان دنیا جنگ جهانی سومشاید گریزی از جنگ جهانی سوم نباشد و دیر یا زود شاهد وقوع آن باشیم اما امکان ندارد که شاهد یک آخرالزمان اتمی باشیم چرا که مسلما هیچ کشوری مایل نیست نخستین آغاز کننده چنین قیامتی شناخته شود. البته توصیه می کنیم نزدیک کشورهای خطرناکی که هر لحظه احتمال حمله اتمی به آنها وجود دارد زندگی نکنید.

امیدواریم چنین جنگی هرگز شروع نشود، هر چند احتمال وقوع آن را نمی توان رد کرد. بعد توصیه می کنیم تا هنوز فرصت هست چند صباحی را در طبیعت زیبا به ماهیگیری بپردازید، کوهنوردی را فراموش نکنید، زندگی در جنگل و شکار حیوانات را تجربه کنید و یا اگر اهل سفر و دور شدن از خانه نیستید، یک باغچه کوچک درست کرده و به پرورش گل وگیاه بپردازید. خلاصه این که تا فرصت هست، از زندگی لذت ببرید!

منبع: تابناک

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :