عکس های کاشت گلخانه ای محصول زعفران بدون خاک در بردسکن

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته :

برای نخستین بار در کشورمحصول زعفران به صورت گلخانه ای و بدون خاک در بردسکن جواب داد.


به نقل از طاها پخش از طاها پخش ، علی عباس نیا و محسن خورشاهی دو جوان بردسکنی که علاقه مند به کارهای کشاورزی هستند با کسب اطلاعات و مشورت با مهندس صادقی پدر زعفران ایران اقدام به کشت محصول زعفران به صورت گلخانه ای و بدون خاک کردند.


محصول گلخانه ای, خراسان رضوی, بردسکن, کاشت گلخانه محصول زعفران بدون خاک بردسکنتصاویر

محصول گلخانه ای, خراسان رضوی, بردسکن, زعفران

مدیر جهادکشاورزی بردسکن در این باره گفت: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در فضایی 10 متر مربع با کاشت 70 کیلو گرم پیاز زعفران برای نخستین بار در کشور توسط این دو جوان خلاق بردسکنی صورت گرفت.

حسین محمدی افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی در منطقه کشت این گونه محصولات علاوه براینکه نیازآبی ندارد به لحاظ تولید نیز به ازای هر هکتار 5 برابر محصول زعفران درخاک برداشت می شود و قیمت آن نیز 3 برابر قیمت زعفران معمولی است.

وی حمایت مدیریت جهادکشاورزی بردسکن را در اجرای این گونه طرح ها اعلام کرد و گفت: با توجه به علاقه مندی این دوجوان سال آینده کشت محصول زعفران به روش بدون خاک را تا سطح دوهکتار در شهرستان توسعه خواهند داد.

بردسکن, محصول گلخانه ای, محصول گلخانه ای, کاشت گلخانه محصول زعفران بدون خاک بردسکنتصاویرعلی عباس نیا مبتکر این طرح هم گفت: با توجه به اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور و خراسان رضوی در بردسکن اجرایی شده است برای سال اول مقدار 70 کیلو گرم پیاز زعفران را در 10 متر مربع به صورت طبق بدون خاک کشت شد که خوشبختانه بعد از گذشت دوماه از کشت آن به گل نشست.

وی گفت: با توجه به اینکه برند این کشت برای نخستین بار در بردسکن اجرایی شد بنا دارم سال آینده در سطح دو هکتار کشت محصول زعفران را بدون خاک در یک سایت گلخانه ای اجرا کنم. وی از کارشناسان جهادکشاورزی خواست در اجرای این مهم حمایت و توصیه های کارشناسی را ارائه دهند.


بردسکن, محصول گلخانه ای, خراسان رضوی, کاشت گلخانه محصول زعفران بدون خاک بردسکنتصاویر


زعفران, خراسان رضوی, محصول گلخانه ای, کاشت گلخانه محصول زعفران بدون خاک بردسکنتصاویر


خراسان رضوی, زعفران, بردسکن, کاشت گلخانه محصول زعفران بدون خاک بردسکنتصاویر
مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :