پناهیان از فواید زیارت اربعین گفت اینستاپست

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته : سیاسی

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از مزایای زیارت اربعین گفت.به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنران نام آشنای مذهبی و معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاهها و مسوول نهاد رهبری دانشگاه هنر با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از فواید زیارت اربعین گفت و عنوان کرد اگر میلیون ها دلار برای کارهای متفاوت فرهنگی خرج کنیم، یک درصد زیارت اربعین، فایده و اثر ندارد!


پناهیان نوشت:

"استادپناهیان:

اگر میلیون ها دلار برای کارهای متفاوت فرهنگی خرج کنیم، یک درصد زیارت اربعین، فایده و اثر ندارد! هرکسی می خواهدحرم امام حسین(ع) را با معرفت بیشتر زیارت کند، باید به این راز و حقیقت و گوهر مرکزی توجه کند! پیاده روی اربعین رازِ این همه التهاب در عزاداری و این همه ثواب برای زیارت حسین(ع) این است که به «امامِ» ما بی احترامی و ظلم شده. اصلی ترین درس عاشورا «امامت» است نه عبادت! عبادتی که در نتیجۀ امامت و ولایتمداری نباشد، عبادت دروغین خواهد بود، اربعین دارد امامت را جا می اندازد! وقتی امامت جا افتاد، اخلاق و عبادت هم درست می شود؛ وقتی امامت جا افتاد، جامعۀ بشری نجات پیدا می کند! اربعین پادگان تربیت سربازانِ امامت است. با سفر اربعین، پیوند خودتان را با «امامت» تقویت کنید. ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم، دو تا از فوائد مهم عزاداری و زیارت حسین(ع) است.

یکی دیگر از فوائد مهم عزاداری و زیارت حسین(ع) و به ویژه زیارت اربعین، اتحاد و مودّتی است که بین مؤمنین ایجاد می شود. یکی دیگر از آثار عزاداری حسین(ع) ایثارگری و سخاوت است. شما در اربعین می بینید که برادران عراقی تمام هستی شان را صرف عزاداران حسین(ع) می کنند. یکی دیگر از برکات زیارت حسین(ع) آثار معنوی و رابطۀ خوب با خداست. جامعۀ ما به این آثار معنوی نیاز دارد،اما بالاتر از همۀ این فوائدِ ملموس، یک رازی هست که همان حقیقتِ محوری رابطۀ ما با امام حسین(ع) است.

اگر گفتند: چرا برای زیارت حسین(ع) این قدر بی تاب هستی؟ بگو: می خواهم به زیارتِ «امامِ خودم» بروم. بحث شهادتِ حسین(ع) فرعِ امامتِ حسین(ع) است. چرا اربعین این قدر جمعیت می آید؟ چون امامِ یازدهم ما اشاره کرده اربعین بیایید(تهذیب الاحکام/6/ 52) چرا انسان در اینجا این قدر سخاوتمند می شود؟ چون در معرضِ امام خودش قرار می گیرد.

چرا آدم یک دفعه ای انگیزۀ جنگ با ظالم پیدا می کند؟ چون امامِ ما غریب واقع شده. چون اصل دین ما امامت و ولایت است. در اربعین باید طوری از امام خودمان تقدیر کنیم که همۀ عالَم حساب ببرند و بگویند: «یک وقت به امامِ اینها کوچکترین اهانتی نکنید!» مسجد حنانه نجف اشرف اربعین - 94.9.6"

علیرضا پناهیان, پست جدید پناهیان, اربعین, پناهیان فواید زیارت اربعین اینستاپست

علیرضا پناهیان, پست جدید پناهیان, اربعین, صفحه اینستاگرام پناهیان, اینستاگرام مسئولین, فضای مجازی

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :