درگیری تن به تن ارتش عراق با داعشی ها

تاریخ انتشار پست : 1395-8-13 دسته : سیاسی

یک شبکه خبری عراق با اعلام خبر ورود ارتش این کشور به محله الانتصار موصل خبر داد که ارتش به صورت تن به تن با تروریست های داعش در محله الانتصار وارد درگیری شده است.


خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکهٔ السومریه نیوز، ارتش عراق موفق شده است وارد محلهٔ الانتصار، نخستین منطقه در کرانۀ شرقی رود دجله در موصل شود و در آنجا با تروریست ها درگیر است.

ارتش عراق, موصل, داعشعبدالامیر رشید یارالله، فرماندۀ عملیات نینوا، پنجشنبه در بیانیه ای گفت یگان نهم و لشگر سوم ارتش عراق تا منطقۀ انتصار در کرانۀ شرقی شهر موصل پیش رفته اند و وارد این منطقه شده اند.

السومریه نیوز به نقل از یک منبع محلی افزود گروه موسوم به ارتش العسره، که تحت کنترل داعش است، از خیابان های شهر قدیمی موصل به طور ناگهانی ناپدید شده اند.

بر طبق این نقل از، این گروه، از تروریست های کارکشته داعش تشکیل شده است و گفته می شود حضور آنان در هر منطقه ممکن است به معنی حضور ابوبکر البغدادی، سرکردۀ داعش، در آن منطقه باشد.

برخی منابع می گویند این گروه، که به حلقۀ نزدیکان البغدادی متصل است، احتمالاً به سوریه گریخته است.

السومریه نیوز همچنین به نقل از یک منبع محلی از کشته شدن ابوعمر اردنی، رئیس به اصطلاح مجلس شورای داعش در موصل خبر داده است.

گفته شده خودروی حامل ابوعمر اردنی، که یکی از نزدیک ترین افراد به البغدادی محسوب می شود، در منطقه ای در مرکز موصل هدف موشک قرار گرفته است.

18 روز از شروع عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگال داعش گذشته است و نیروهای عراقی تاکنون ده ها روستا و شهر را در حومۀ موصل آزاد کرده اند.

ناظران می گویند موفقیت نیروهای عراقی در برابر داعش فراتر از حد انتظار بوده است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :