درمان گیاهی سنگ کلیه واقعیت دارد؟

تاریخ انتشار پست : 1395-8-15 دسته : مجازی

با سرد شدن هوا بسیاری از مشکلات کلیه عود می کند، چرا که افراد به علت تشنه نشدن، مایعات کمتری مصرف می کنند و همین موضوع زمینه ایجاد بیماری هایی مثل سنگ کلیه را فراهم می آورد.

سنگ کلیه, درد کلیه, طب سنتی, درمان گیاهی سنگ کلیه واقعیت

سنگ کلیه, درد کلیه, طب سنتی, درمان سنگ کلیه با طب سنتی

طاها پخش - بدترین دردی که در عمرتان تجربه کرده اید، چه بوده است؟ سردرد؟ دندان درد؟ درد زایمان؟ یا ...؟ اگر این سوال را از آنهایی بپرسید که درد سنگ کلیه را تجربه کرده اند از آن به عنوان وحشتناک ترین درد یاد می کنند. با سرد شدن هوا بسیاری از مشکلات کلیه عود می کند، چرا که افراد به علت تشنه نشدن، مایعات کمتری مصرف می کنند و همین موضوع زمینه ایجاد بیماری هایی مثل سنگ کلیه را فراهم می آورد.

در این میان برای درمان سنگ کلیه روش های متفاوتی وجود دارد؛ اما بازار شایعات و واقعیات هم در این زمینه حسابی داغ است. یکی از همین شایعات مربوط به تبلیغاتی است که این روزها در همه مجلات دیده می شود؛ درمان کامل و حتی جلوگیری از سنگ کلیه و مشکلات مجاری ادرار با یک شربت کاملا گیاهی!

باید بدانید عوامل مختلفی باعث بروز سنگ کلیه می شود که از جمله آنها می توان به کم تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی، تغذیه نامناسب مثلا مصرف عمده پروتئین های حیوانی و لبنیات، عدم مصرف میوه و سبزی، زیاده روی در مصرف نمک، نخوردن آب کافی در طول روز، یبوست، بیماری هایی مانند تیروئید و... اشاره کرد. البته این بیماری تا زمان عود قابل تشخیص نیست و با وضعیت تهوع و دردهای شدید و متناوب (هر چند دقیقه یکبار) بروز می کند که از ناحیه شکم و پهلوها آغاز می شود و گاهی به کمر و کشاله ران می رسد و تا وقتی سنگ به طور کامل دفع شود، ادامه خواهد داشت. هر چند مصرف مایعات، میوه، سبزی و افزایش تحرک تا حد زیادی مانع بروز سنگ کلیه می شود، اما بر طبق توصیه های طب سنتی مصرف لیموترش تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز این بیماری دارد. به همین علت توصیه می شود روزی یک بار مقداری آبلیموی تازه را داخل یک لیوان آب بریزید و بدون اضافه کردن شکر آن را بنوشید.

نخستین راه مقابله با سنگ کلیه

بدون شک نخستین اقدام پس از بروز دردهای کلیه مراجعه به پزشک است؛ اما گاهی بیمار به دلایل متفاوت مجبور است برای مدت کوتاهی هم که شده درد را تحمل کند. قدیمی ترها می گویند در این شرایط بهترین توصیه ماساژ کلیه ها با روغن کرچک است. بله این درمان طب سنتی واقعیت دارد. به کمک این روش درد به طور موقت آرام می شود و فرصت کافی دارید تا بیمار را به اورژانس برسانید. در این میان یکی از مهم ترین مواردی که باعث دفع سنگ از کلیه و مجاری ادرار می شود مصرف مایعات فراوان است.

اگر رنگ ادرار زرد پررنگ و بوی آن تند باشد باید آن قدر آب بخورید تا رنگ ادرار تقریبا سفید شود. در این صورت احتمال دارد سنگ دفع کنید. در عین حال می توانید از نوشیدنی های دیگری کمک بگیرید که معمولا عرق خارشتر در ترکیب آنها اضافه می شود. مثلا مخلوط یک قاشق مرباخوری عرق خارشتر با یک قاشق غذاخوری دم گیلاس یا کاکل ذرت و یک قاشق مرباخوری تخم خربزه، مخلوط یک قاشق مرباخوری عرق خارشتر با یک قاشق مرباخوری خارخسک و یک قاشق مرباخوری تخم خربزه یا تخم کرفس، مخلوط یک قاشق غذاخوری گیاه گزنه یا پونه با یک قاشق مرباخوری تخم خربزه یا تخم کرفس و یک قاشق مرباخوری عرق خارشتر یا خارخسک و... در درمان سنگ کلیه موثرند، اما زیر نظر متخصص طب سنتی.

منبع: جام جم

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :