توسعه مترو مهم ترین راه مقابله با آلودگی هوای تهران است

تاریخ انتشار پست : 1395-8-17 دسته : اخبار اجتماعی

شهردار تهران گفت: موثرترین راه برای مقابله با آلودگی هوا به عنوان مهم ترین چالش پایتخت، توسعه حمل ونقل عمومی است.


مترو, شهرداری تهران, ایستگاه شهید صیاد شیرازی, توسعه مترو مقابله آلودگی هوای تهران

مترو, شهرداری تهران, ایستگاه شهید صیاد شیرازی, قالیباف, آلودگی هوا
به نقل از خبرنگار طاها پخش ؛ محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی که امروز (دوشنبه) باحضور مسئولان شهری برگزار شد، اظهار داشت: این ایستگاه مترو به نام شهیدی نام گذاری شده که از چهره های ماندگار و انقلاب اسلامی است و نقش این شهید در زنده نگه داشتن یاد و راه امام خمینی(ره) انکارناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه مجموع فعالیت های شهرداری تهران منطبق بر اولویت های شهری است افزود: فعالیت های قابل توجهی در رابطه با مدیریت شهری و هوشمندسازی در حوزه زیرساخت های بخش های متفاوت از جمله حمل ونقل، بافت فرسوده و غیره انجام شده است.

قالیباف در ادامه تصریح کرد: برای رفع آلودگی هوا به عنوان مهم ترین چالش پایتخت، یکی از موثرترین راه ها توسعه حمل ونقل عمومی مخصوصا حوزه ریلی است که سعی شده تا بسیار جدی گرفته شود به طوری که امیدواریم با وجود سختی ها، رکود اقتصادی و کاهش نقدینگی و اعتبارات تا قبل از پایان این دوره از مدیریت شهری بتوانیم هفت خط مترو در حدود 100 کیلومتر به بهره برداری برسد.

وی درباره ایجاد حاشیه هایی که گاهی ایجاد می شود، تصریح کرد: بعضی اوقات حاشیه ها و مشکلاتی ایجاد می شود که سدی بر سر راه خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم است که تحمل آن بسیار دشوارتر از مشکلات کاری بوده و باعث ایجاد نگرانی تنها بخاطر مردم و انقلاب خواهد شد.

شهردار تهران با بیان اینکه رضایت خداوند در گرو رضایت مردم است، افزود: دغدغه ما برای ملتی است که پس از گذشت 50 سال که خون فرزندانشان را تقدیم کشور کرده و سختی های بسیاری را تحمل کرده اند، امروز نیز باید مشکلات اقتصادی، معیشتی، شغلی و غیره را نیز تحمل کنند.

قالیباف در پایان گفت: امیدواریم مجموعه مدیران شهری به جای ایجاد چالش، بیشتر به فکر مشکلات مردم،رفع آن ها و پیشرفت کشور باشند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :