نتیجه انتخابات آمریکا؛ ترامپ رئیس جمهور شد

تاریخ انتشار پست : 1395-8-19 دسته : سیاسی

نامزد حزب جمهوری خواه پیروز پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد. ترامپ در این انتخابات با کسب ۲۷۴ رای الکترال، حد نصاب ۲۷۰ رای برای ریاست جمهوری را کسب کرد و کلینتون که ۲۱۸ رای الکترال را از آن خود کرده بود، پشت سر گذاشت.

نامزد حزب جمهوری خواه پیروز پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد.

ترامپ در این انتخابات با کسب ۲۷۴ رای الکترال، حد نصاب ۲۷۰ رای برای ریاست جمهوری را کسب کرد و کلینتون که ۲۱۸ رای الکترال را از آن خود کرده بود، پشت سر گذاشت. 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, انتخابات آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور

دونالد ترامپ, انتخابات ریاست جمهوری, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, انتخابات آمریکا, نتایج انتخابات آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا, انتخابات 2016 آمریکا, هیلاری کلینتون

22:05: اوباما: پوشیده نیست با ترامپ اختلاف دارم

«باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا که پیشتر از «هیلاری کلینتون»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا حمایت کرده بود، امروز چهارشنبه نخستین سخنرانی خود را پس از اعلام نتایج این رقابت انجام داد.

اوباما، گفت که در تماس تلفنی با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور منتخب آمریکا پیروزی اش را به وی تبریک گفته است. 

اوباما گفت که این نشست در حالی صورت می گیرد که بر کسی پوشیده نیست او با رئیس جمهور منتخب، اختلافات جدی دارد. او سبعد این اختلافات را کم اهمیت جلوه داد و گفت که او هشت سال گذشته که دولت را از جورج دبلیو بوش تحویل گرفته هم با وی اختلاف داشته است.

21:59: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: ترامپ صدایی را شنید که کسی نشیده است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن استقبال و تقدیر از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری، این اتفاق را فرصت بزرگی برای آمریکا عنوان کرده و گفت ترامپ صدایی را شنید که کسی در آمریکا نشنید.

21:52: لوپن: انتخاب ترامپ خبر خوبی برای فرانسه است

رهبر حزب جبهه ملی فرانسه امروز طی اظهاراتی انتخاب ترامپ را خبر خوبی برای فرانسه خواند و تحقق وعده های وی را امری سودمند برای فرانسه ارزیابی کرد.

20:55: نخستین سخنرانی کلینتون پس از شکست

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نخستین سخنرانی پس از شکست در رقابت برای ورود به کاخ سفید این نتیجه را «دردناک» توصیف کرد.

19:57: ترامپ معتقد است که در انتخابات تقلب شده

به نقل از اسپوتنیک، مدیر ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد که علیرغم پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته در این کشور، او هنوز معتقد است که در انتخابات تقلب شده است.

19:38: عادل الجبیر هم پیروزی ترامپ را تبریک گفت

« عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان روز چهارشنبه (امروز) به پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.

19:13: پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین خواستار ادامه حمایت آمریکا از حق حاکمیت کی یف بر نقاط شرق این کشور و همچنین بازگشت کریمه در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ شد.

18:10: مخالفان سوری: امیدواریم اقدامات ترامپ مختلف از اظهارات پیشینش در مورد سوریه باشد.

18:07: تبریک نخست وزیر ژاپن به ترامپ

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: من تبریک صمیمانه خود را به خاطر انتخاب شما به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا اعلام می کنم. ثبات منطقه آسیا اقیانوسیه که نیروی محرک اقتصاد جهانی است، ثبات و رفاه را برای آمریکا به ارمغان می آورد.

18:05: واشنگتن پُست: رسانه های آمریکائی نمی خواستند صدای مردم را بشنوند

واشنگتن پُست امروز در مطلبی با اشاره به اینکه رسانه ها با نتیجه انتخابات کنونی ریاست جمهوری آمریکا موافق نیستند، اعلام کرد که نتیجه انتخاب «دونالد ترامپ»  در انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته آمریکا چیزی بود که بسیاری از رسانه ها پیشتر فقط نمی خواستند به آن بپردازند.

در این نقل از آمده است: رسانه ها از جریان جاماندند. آن ها بازنده نتیجه این انتخابات شدند. اگرچه تعداد زیادی از رأی دهندگان آمریکائی چیز دیگری را می خواستند و آن را نیز فریاد می کشیدند؛ اما بیشتر روزنامه نگاران چون نمی خواستند آن را بشنوند، بیان نمی کردند.

مطلب مذکور می افزاید: رسانه ها نمی خواستند متوجه شوند که انبوه جمعیت حاضر در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ را فریاد می زنند و این صدا به آرای آن ها منتهی خواهد شد.

18:03: الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه طی پیامی به دونالد ترامپ انتخاب وی به ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

17:53: ترامپ که در زمان فیلمبرداری تنها در خانه 2 مالک هتل پلاتزا بود در یکی از صحنه ها بازی کرده است.

هیلاری کلینتون, هیلاری کلینتون, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


17:46: تعداد رای هیلاری کلینتون بیشتر از ترامپ است اما به علت رای الکترال، ترامپ پیروز شد.

ترامپ:  59.054.701 رای

هیلاری: 59.198.567 رای

انتخابات 2016 آمریکا, نتایج انتخابات آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


17:45: ترامپ با انتخاب این تصویر برای صفحه توییترش خود را «رئیس جمهور منتخب» معرفی کرد.

نتایج انتخابات آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری, نتیجه انتخابات آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


17:39: شماری از اعضای حزب راست گرای تندروی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) امروز (چهارشنبه) با خوشحالی از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین ریاست جمهوری آمریکا، این انتخاب را هموار کننده گسترش شهرک سازی ها در سرزمین های اشغالی دانستند.

17:35: اریک، یکی از پسران دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا با انتشار عکسی از برگه رای خود در حساب کاربری اش در توییتر قوانین انتخاباتی را نقض کرده و ممکن است زندانی شود.

17:33: مک فول سفیر سابق آمریکا در روسیه که پیش از این گفته بود بعد از رئیس جمهور شدن هیلاری کلینتون، برخورد با مسکو در دستور کار قرار می گیرد، اعلام کرد: پیروزی دونالد ترامپ پایانی بر آمریکا است.

17:30: رئیس جمهوری مصر با تبریک به دونالد ترامپ در پی پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از وی برای سفر به قاهره دعوت کرد.

17:24: خبرگزاری انگلیسی رویترز در تحلیلی پیروزی نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا را در تضاد با بقا برجام برشمرد.

17:16: لوفیگارو: ترامپ پیرترین رئیس جمهوری آمریکاست

تارنمای روزنامه فرانسوی لوفیگارو اعلام کرد: دونالد ترامپ جمهوریخواه با 70 سال سن در زمان تحلیف، پیرترین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود.

17:04: «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین با ارسال پیامی، پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفت و خواستار آن شد که واشنگتن نسبت به صلح جهانی مسئولیت پذیر باشد.

16:54: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با اشاره به روابط سرد این کشور با آمریکا در دوران مسئولیت باراک اوباما، اعلام کرد: بازسازی مناسبات دو کشور آسان نیست هر چند سخنانی در این باره گفته شده است.

16:52: پروفسور آلن لیچمن استاد تاریخ در دانشگاه آمریکن واشنگتن بار دیگر یک پیشگویی موفق انتخاباتی داشت و رکورد 32 ساله شکست ناپذیری پیش گویی هایش را همچنان حفظ کرد.

انتخابات آمریکا, دونالد ترامپ, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


این استاد دانشگاه کمتر از دو ماه پیش  از معدود ناظران و کارشناسان انتخابات آمریکا بود که پیش بینی کرده بود ترامپ برنده انتخابات آمریکا خواهد شد.

16:42: وزیر خارجه روسیه در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که «بر طبق عملکرد و اقدام های دولت جدید این کشور قضاوت می کنیم. این بخشی از زندگی و قسمتی از سیاست است.»

16:40: نیویورک تایمز نوشت :' دونالد ترامپ' نا آماده ترین رئیس جمهور منتخب در تاریخ معاصر آمریکاست.

16:33: «نیکلا سارکوزی» رئیس جمهور سابق فرانسه پس از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تمایل مردم و رای دهندگان آمریکایی به تغییر را نشان می دهد. پیام مردم آمریکا باید شنیده شود و این حادثه درست مانند برگزیت تمایل مردم به تغییر را نشان می دهد.

16:29: یکی از شهروندان آمریکا در اقدامی جذاب در برگه رای گیری خود به جای نوشتن نام ترامپ یا کلینتون اسم لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا را به عنوان نامزد انتخابی خود نوشت.

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016, انتخابات آمریکا, انتخابات 2016 آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


16:17: پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تحولات زیادی در بازارهای سهام و اوراق بهادار کشورهای منطقه آسیای شرقی و خاور دور ایجاد کرده است.

16:16: وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا گفت: این نتیجه چیزی نبود که بسیاری از آلمانی ها انتظارش را داشته باشند اما به هر حال آن را می پذیریم.

16:15: متئو رنتزی' نخست وزیر ایتالیا که تاکنون بطور علنی از 'هیلاری کلینتون' حمایت می کرد، در پی پیروزی 'دونالد ترامپ' درانتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا با تبریک به وی گفت: به نتیجه انتخابات آمریکا احترام می گذاریم و با رئیس جمهوری جدید همکاری می کنیم.

16:14: «خاویر سولانا» دبیر کل سابق ناتو، پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات دیروز سه شنبه آمریکا را یک 'خبر بسیار بد' خواند.

16:12: کیتی پری خواننده آمریکایی که پیش از انتخابات به صورت گسترده ای برای کلینتون تبلیغ می کرد در توییتر نوشت: انقلاب در راه است.

16:00: کاخ سفید اعلام کرد، باراک اوباما در تماس تلفنی با دونالد ترامپ پیروزی او در انتخابات را تبریک گفته است.

15:52: رسانه های از وقوع یک حادثه تیراندازی در کالیفرنیا خبر می دهند.15:44: اوباما با ترامپ تماس گرفت

 «باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا طی یک تماس تلفنی و بعد از پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری و رئیس جمهور بعدی این کشور، با وی به مصاحبه پرداخت.

«کلیان کانوی» مدیر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ گفت: «رئیس جمهور اوباما و دونالد ترامپ با یکدیگر گفتگوی خوبی داشتند و به زودی به دیدار یکدیگر در واشنگتن می روند.»

کاخ سفید قصد دارد تا طی جلسه ای از هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا دعوت به عمل آورد تا به منظور انتقال قدرت هماهنگی های لازم انجام گیرد.

15:38: جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: با پیروزی ترامپ در انتخابات امیدی به تغییر در سیاستهای آمریکا علیه فلسطینیان نداریم.

15:33: تعداد زیادی از حامیان «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات و مغلوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سراسر این کشور بعد از اعلام نتایج به خیابان ها ریخته و تجمعات اعتراض آمیزی برگزار کردند.

15:31: رئیس جمهوری و رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان پیروزی «دونالد ترامپ» را به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا تبریک گفتند.

15:30: واشنگتن پست خود نوشتن اینکه اگر 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا اگر به تمام برنامه هایی که وعده آن را داده است عمل کند، انسانهای بسیاری در دنیا آسیب خواهند دید، افزود: اکنون دستگاه های مجری قانون باید مقابل هر تلاشی که از آنها در روندی غیر قانونی به عنوان ابزار استفاده کند، بایستند.

15:28: «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق با تبریک به دونالد ترامپ، خواستار ادامه یافتن حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم شد.

15:25: اولین توییت ترامپ بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

چه عصر زیبا و مهمی! مرد و زن فراموش شده هرگز بار دیگر فراموش نخواهند شد، ما گردهم خواهیم آمد آنگونه که هرگز پیش از این نبود.

15:23: برخی از مردم کشورمان مانند اکثر وقایع بین المللی مهم که به سراغ صفحه اینستاگرام چهره های مطرح می روند، پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، به سراغ صفحه اینستاگرام هیلاری کلینتون، دونالد و ایوانکا ترامپ رفتند و پیام هایی را برایشان گذاشتند.

نتیجه انتخابات آمریکا, نتایج انتخابات آمریکا, دونالد ترامپ, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


انتخابات 2016 آمریکا, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, هیلاری کلینتون, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


15:21: توتال اعلام کرد که پیروزی ترامپ ضربه ای به قرارداد گازی با ایران نمی زند.

15:18: «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در پیامی به «دونالد ترامپ» انتخاب وی به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا را به وی تبریک گفت.

15:05: در پی شکست هیلاری کلینتون ، هواداران دموکرات با هشتگ #Michelle2020 از میشل اوباما همسر باراک اوباما دعوت کردند برای انتخابات 2020 نامزد شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, انتخابات 2016 آمریکا, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


15:01: ملانیا ترامپ – همسر دونالد ترامپ – همچنان یک معما است.

همسر 45 سالهٔ میلیاردر 69 ساله آمریکایی در بخشی از مبارزات انتخاباتی حزب جمهوری خواه حاضر شد؛ بااین وجود وی از ارائه اطلاعات خصوصی درباره خود و گذشته اش امتناع کرده است.

نتیجه انتخابات آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری, دونالد ترامپ, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


15:00: واکنش فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه به پیروزی ترامپ: دوره ای از عدم قطعیت شروع شده است

14:52: «ینس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در واکنش به پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: رهبری آمریکا بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است.

14:51: انتخابات 2016 آمریکا در تاریخ این کشور ماندگار خواهد شد، انتخاباتی که تاثیرات عمیقی در داخل آمریکا و بر مناسبات جهانی خواهد داشت و جمهوریخواهان به رغم انشقاق دورن حزبی بار دیگر بر کاخ سفید، کنگره و با اهمیت و ماندگارتر از این دو اکثریت کرسی های دیوان عالی را به عنوان دژ محکم خود حفظ می کنند.

14:50: وزیر دفاع آلمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را یک 'شوک بزرگ' و رای در مخالفت با نظام سیاسی در واشنگتن توصیف کرد و خواستار تضمین دادن ترامپ در ارتباط با تعهد آمریکا به ناتو شد.

14:46: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پیروزی ترامپ در انتخابات را تبریک گفت و او را دوست واقعی اسرائیل نامید.

14:45: پادشاه عربستان سعودی  پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

14:31: تصاویری از اعتراضات به نتیجه انتخابات و انتشار خبرهایی درباره آشوب در کالیفرنیا، اورگان و سان فرانسیسکو

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, دونالد ترامپ, انتخابات 2016 آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


14:30: هواداران «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان، در جشن پیروزی وی با سر دادن شعارهایی خواستار زندانی کردن نامزد دمکرات ها شدند.

حامیان ترامپ در واکنش به خبر شکست کلینتون فریاد شادی سرداده و شعار دادند «وی (کلینتون) را زندانی کنید.» 

14:15: 'ترزا می' نخست وزیر انگلیس صبح روز چهارشنبه در بیانیه ای پیروزی 'دونالد ترامپ' نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت و بر تدوام روابط خاص لندن و واشنگتن تصریح کرد.

14:14: «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا امروز چهارشنبه پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

14:13: شبکه خبری ان.بی.سی نیوز در پی پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در نقل ازی اسامی برخی از افراد وفادار به رئیس جمهوری منتخب این کشور را که به نظر می رسد، پست هایی در کابینه وی داشته باشند، اعلام کرد.

14:12: رئیس جمهور افغانستان با ارسال پیامی پیروزی ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به وی تبریک گفت.

14:11: وزیر امورخارجه اتریش بعد از اعلام نتیجه پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آن به عنوان شروع دوره تردید نام برد.

14:10: روحانی: نتیجه انتخابات آمریکا اثری در سیاست های ایران ندارد

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در واکنش به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ گفت: موقعیت آمریکا در جامعه بین المللی و افکار عمومی دنیا به علت سیاست های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.

وی در جلسه هیات دولت گفت: نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل شود.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه "عزت و استقلال ایران در این است که مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم ایران اثر می پذیرد و با تغییرات در دولت های خارجی تغییر نمی کند"، تأکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اعلام اینکه "امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد"، افزود: سیاست ایران در تعامل سازنده با دنیا و شکسته شدن تحریم های هسته ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.

روحانی تأکید کرد که هوشمندی ایران در توافق هسته ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.

14:01: «مارتین شولتز» رئیس پارلمان اروپا در واکنش به پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان گفت: پیروزی ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا کار را برای همکاری اتحادیه اروپا با آمریکا «دشوارتر» خواهد کرد.

14:00: 'پائولو جنتیلونی' وزیر خارجه ایتالیا در اولین واکنش به پیروزی غیر منتظره 'دونالد ترامپ' درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: پیروزی دونالد ترامپ از اهمیت تاریخی برخوردار است، ولی خطوط سیاست خارجی ایتالیا تغییری نخواهد کرد.

13:59: «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا و «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا، از «دونالد ترامپ» دعوت کرد در نشست اتحادیه اروپا- آمریکا کمپانی کند.

13:43: عکس چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا بر روی ساختمان امپایراستیت نیویورک

نتیجه انتخابات آمریکا, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016, نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


13:42: مطهری:ترامپ برای ایران مفیدتراست تاکلینتون. دموکراتهابابرنامه ریزی دقیق حرکت میکنندوباپنبه سر میبرند. ترامپ صداقت بیشتری داردومواضعش درباره سوریه خوب بود. او به عربستان نگاه خوبی ندارد

13:28: پیروزی غیرمنتظره «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سبب سقوط آزاد ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن و نیز کاهش ارزش دلار آمریکا در برابر پوند در آغاز معاملات روز چهارشنبه شد.

13:26: هواداران خشمگین کلینتون به خیابان ها ریختند

نقل از رسانه های غربی و آمریکایی حاکی از این است که در برخی شهرها و دانشگاه های آمریکا، هواداران کلینتون، تظاهراتی ضدترامپ برگزار کرده و در نقاطی آتش افروخته اند.

گاردین از برگزاری تظاهرات ضد ترامپ در برخی نقاط آمریکا نقل از داد. این تظاهرات در شهرهایی همچون اوکلند، لس آنجلس، پورتلند و نیویورک رخ داده اند.

براساس این نقل از صدها دانشجو نیز در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) در اعتراض به ترامپ تجمع کرده اند.

همچنین شبکه اِی.بی.سی نیوز نیز نقل از داد در شهر اوکلند در شمال ایالت کالیفرنیا نیز تظاهرکنندگان آتش هایی را شعله ور کردند.

طبق نقل از این شبکه تلویزیونی، راه پیمایی هایی در نقاط مرکزی شهرهای پورتلند و دیویس در ایالت کالیفرنیا، و دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک برگزار شده است.

16:19: رئیس جمهور فیلیپین که با اظهار نظرهای های جنجالی خود علیه «باراک اوباما» و آمریکا، موجب بروز تنش در روابط مانیل-واشنگتن شده بود، پیروزی «دونالد ترامپ» را تبریک گفت.

13:16: رئیس دومای روسیه در واکنش به پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: زندگی جدیدی شروع می شود.

13:14: سخنگوی تشکیلات خودگردان فسطین از آمادگی این نهاد برای تعامل با رئیس جمهوری منتخب آمریکا بر طبق اصل پایبندی به راه حل دو دولتی خبر داد.

12:54: بازار ارز جوگیر انتخابات آمریکا شد؛ توقف فروش دلار

بازار ارز به مانند گذشته بازهم تحت الشعاع اخبار تاثیر گذار به ویژه در حوزه سیاسی قرار گرفت. این در حالی است که با افزایش نرخ دلار در بازار و غیرقابل پیش بینی بودن حالت در زمان پیش رو بسیاری از صرافی ها فروش این ارز را متوقف کرده و قیمت ها نیز تا بیش از ۳۶۷۰ تومان پیش رفته است.

12:48: واکنش ظریف به پیروزی ترامپ: ما معتقدیم نباید در أمور داخلی کشورها دخالت کنیم اما هر دولتی در أمریکا سر کار باشد ملزم به اجرای برجام است.

12:47: سخنگوب وزارت خارجه ایران: برای تهران سیاست های اجرایی دولت آینده آمریکا مهم است

12:35 پایگاه اینترنتی «CNN money» نوشت: ارزش پزو (واحد پول مکزیک) بامداد امروز (چهارشنبه) و با فشرده شدن رقابت ها و افزایش چشم انداز پیروزی «دونالد ترامپ» هشت درصد کاهش یافت. 

12:34: پیروزی 'دونالد ترامپ' نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت با 'هیلاری کلینتون' باعث شد بازار سهام استرالیا حدود 35 میلیارد دلار ارزش خود را از دست بدهد.

12:33: نخست وزیر امارات و حاکم دبی به ترامپ تبریک گفت.

12:33: سخنگوی وزارت خارجه چین گفت کشورش برای همکاری با رئیس جمهور آمریکا تلاش می کند.

12:32: خبرگزاری آسوشیتدپرس نقل از داد: در انتخابات کنگره 115 ام آمریکا ،جمهوریخواهان با کسب 51 کرسی از 100 کرسی ، به صورت رسمی اکثریت سنا را نیز در اختیار گرفتند.

12:31: با پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ارزش شاخص کل سهام بورس پاریس 2.83 درصد کاهش یافت.

12:31: تبریک 'فاراژ' رهبر حزب 'یوکیپ' به ترامپ

'نایجل فاراژ' رهبر حزب ضد اروپایی و ضد مهاجر 'استقلال بریتانیا' ( یوکیپ) بامداد روز چهارشنبه به عنوان نخستین شخصیت سیاسی انگلیس به 'دونالد ترامپ' به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا تبریک گفت و عنوان کرد که نتایج این انتخابات 'بزرگتر از برگزیت ' بود.

12:30: «بلفاست تلگراف»، نوشت: «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان در یک پیروزی چشمگیر به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و به کاخ سفید راه یافت.

12:29: سفیر آمریکا از کاهش اختلاف با روسیه در دولت ترامپ خبر داد

جان تفت سفیر آمریکا در روسیه در واکنشی فوری بعد از اعلام پیروزی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، احتمال قوی کاهش تنش در روابط مسکو و واشنگتن را مطرح کرد.

12:22: نخست وزیر مالزی در اظهارنظری ضمن تبریک گفتن بابت پیروزی دونالد ترامپ گفت: «موفقیت آقای ترامپ نشان می دهد که سیاستمداران هرگز حمایت رای دهندگان را برای خودشان مسلم فرض کنند».

12:20:مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا به دونالد ترامپ پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

12:19: نخست وزیر ترکیه به ترامپ تبریک گفت.

12:18: پوتین به ترامپ تبریک گفت و ابراز امیدوار کرد گفتگوی سازنده ای با او داشته باشد.

12:04: واکنش توییتری حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور به پیروزی ترامپ

هیلاری کلینتون, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتایج انتخابات آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


11:58: قیمت سکه به یک میلیون و 140 هزار تومان رسید

به دنبال انتشار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ، بازار طلا و ارز تهران واکنش نشان داد.

 قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار تهران 23 هزار تومان گران شد. نیم سکه نیز 9 هزار تومان، ربع سکه 6 هزار تومان و سکه یک گرمی 4 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

بر همین اساس، در حال حاضر در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و 140 هزار تومان، نیم سکه 571 هزار تومان، ربع سکه 302 هزار تومان، سکه یک گرمی 190 هزار تومان قیمت دارد.

11:49: واکنش رئیس بورس تهران به زمین لرزه ترامپ: انتخابات آمریکا تاثیر طولانی بر بازار سهام ایران ندارد و سهامداران در بلند مدت به باور بی تاثیری انتخابات آمریکا بر بازار ایران می رسند.

11:48: واکنش موگرینی به پیروزی ترامپ: ارتباط آمریکا عمیق تر از هر تغییری در سیاست هاست و ما همچنان به همکاری برای کشف قدرت های اروپا ادامه می دهیم

11:47: علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا:رأی مردم آمریکا به ترامپ نشان از رأی منفی به سیاست جنگ طلبانه و خشونت دارد.

11:46: عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر به ترامپ تبریک گفت

11:45: نامزد مورد استقبال پوتین مستاجر کاخ سفید شد

 دونالد ترامپ که حتی با وجود کم مهری حزب جمهوریخواه توانست در عین ناباوری پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، گزینه مطلوبی برای بازسازی روابط تقریبا تخریب شده واشنگتن و مسکو است.

11:43: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ تبریک گفت

«پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی توئیتری پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان را تبریک گفت.

11:42: رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون خطاب به طرفداران: به خانه هایتان بروید

«جان پودستا» (John Podesta) رئیس ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» درپی اعلام نتایج آرا الکترال که به نفع دونالد ترامپ بوده، با حضور در مقر ستاد انتخاباتی کلینتون، خطاب به طرفداران این نامزد دمکرات گفت: شب بخیر، به خانه هایاتان بروید.

11:38: کلینتون شکست خود، مقابل را ترامپ پذیرفت

شبکه تلویزیونی سی ان ان در خبری فوری اعلام کرد: هیلاری کلینتون در تماس تلفنی با دونالد ترامپ شکست خود را از رقیب دمکراتش پذیرفت.

11:36: ترامپ رسما اعلام پیروزی کرد

با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و معاونش در گردهم آیی جمهوری خواهان در نیویورک حاضر شدند و اعلام پیروزی کردند.

11:25: تحلیل حضرت آیت الله خامنه ای درباره علت اقبال مردم آمریکا به ترامپ

نسیم آنلاین: رهبر معظم انقلاب چند روز پیش از اقبال بیشتر ترامپ در کسب رای مردم خبر داده بودند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در بازنشر بخشی از سخنان ایشان در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت روز 13 آبان، نوشت:  این مناظره ی دو نامزد [ریاست جمهوری] آمریکا را دیدید؟ حقایقی که اینها بر زبان راندند دیدید؟ شنیدید؟ اینها آمریکا را افشا کردند.

چند برابر چیزهایی را که ما میگفتیم و بعضی باور نمیکردند و نمیخواستند باور کنند، خود اینها گفتند. و جذاب این است که آن که #صریح تر گفت، بیشتر مورد توجّه مردم قرار گرفت. آن مرد چون #واضح تر گفت، صریح تر گفت، مردم آمریکا بیشتر به او توجّه کردند. طرف مقابل گفت این پوپولیستی کار میکند؛ #عوام گرایانه، چرا عوام گرایانه؟ برای خاطر اینکه حرفهایش را مردم نگاه میکردند، میدیدند درست است؛ در واقعیّات زندگی خودشان آن را میدیدند. ارزشهای انسانی در آن کشور نابودشده و لگدمال شده است؛ #تبعیض_نژادی وجود دارد.

همین چند روز قبل از این آن مرد در تبلیغات انتخاباتی اش ایستاد و گفت شما اگر رنگین پوست هستید، اگر سیاه پوست و سرخ پوست هستید، در خیابانهای نیویورک و شیکاگو و واشنگتن و کالیفرنیا و غیرذلک وقتی راه میروید، نمیتوانید مطمئن باشید که تا چند دقیقه ی دیگر زنده اید. شما ببینید! این حرف را کسی دارد میزند که انتظار دارد چند روز دیگر برود در کاخ سفید، بنشیند آمریکا را اداره کند. #نژادپرستی_آمریکا یعنی این.

 فقر آمریکایی ها را [هم گفت]. گفت ۴۴ میلیون نفر در آمریکا گرسنه اند. او گفت و دیگران هم گفتند که کمتر از یک درصد مردم آمریکا مالک نود درصد ثروت آمریکا هستند. ارزشهای انسانی در آنجا لگدمال شده است؛ تبعیض، اختلاف، نژادپرستی، لگدمال کردن حقوق بشر.

11:24: ترامپ: همین الان از هیلاری تلفنی داشتم. او به همه ما تبریک گفت و من هم به او و خانواده اش تبریک گفتم.

11:21: معاون دونالد ترامپ: امشب یک شب تاریخی است | مردم آمریکا قهرمان تازه خود را برگزیدند؛ باعث افتخارم است که معرفی بکنم ریس جمهور برگزیده را؛ دونالد ترامپ.

11:20: شروع سخنرانی دونالد ترامپ بعد از پیروزی در انتخابات

11:19: دونالد ترامپ وارد ستاد اصلی اش شد و مورد استقبال گرم هوادارانش قرار گرفت.

11:15: اولین واکنش یک مسئول ایرانی به پیروزی ترامپ

 سخنگوی سازمان انرژی اتمی: سناریوهای مختلفی را از قبل برنامه ریزی کرده بودیم

بهروز کمالوندی گفت: ما از مدت ها قبل برای این موضوع برنامه ریزی کردیم و سناریوهای مختلفی در مورد انتخابات آمریکا طراحی کردیم. در  این سناریوها حتی رفتار افراطی شدید مقامات جدید آمریکا و عمل متقابل جمهوری اسلامی ایران دیده شده و در آن سناریوها آمده است که ما خودمان را با آن سناریویی که عملی شود، تنظیم خواهیم کرد.

11:14: شبکه ان بی سی به نقل از منابع آگاه می گوید هیلاری کلینتون در تماس تلفنی با ترامپ، شکست را پذیرفته است.

11:03: «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا شد

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده انتخاب شد.

وی با شکست «هیلاری کلینتون» کاندیدای دموکرات ها و وزیر خارجه سابق آمریکا، ساکن جدید کاخ سفید خواهد بود.

ترامپ در این انتخابات با کسب ۲۷۴ رای الکترال، حد نصاب ۲۷۰ رای برای ریاست جمهوری را کسب کرد و کلینتون که ۲۱۸ رای الکترال را از آن خود کرده بود، پشت سر گذاشت.

ترامپ در حالی در انتخابات پیروز شد که نظرسنجی ها عمدتا حاکی از برتری هیلاری کلینتون بود.

11:00: دونالد ترامپ در میان طرفدارانش وارد ستاد انتخاباتی خود برای ایراد سخنرانی شد.

10:59: باراک اوباما پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا را به وی تبریک گفت.

10:58: برآورد رسانه ها از نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا ؛ ترامپ برنده شد

رسانه های آمریکا با پایان زمان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 50 ایالت این کشور، اقدام به برآورد نتایج آرای دونالد ترامپ جمهوری خواه و هیلاری کلینتون دمکرات کرده اند. اکثر این رسانه ها دقایقی پیش اعلام کردند: ترامپ با 277 رای الکترال در برابر 219 رای الکترال کلینتون، رقیبش را کنار زده و رئیس جمهور جدید آمریکا محسوب می شود.

10:57: «جان پودستا» رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در ستاد مرکزی انتخاباتی نامزد دموکرات حاضر شد و در سخنانی گفت که «هنوز کار شمارش آرا ادامه دارد».

10:56: «اورسولا فون درلین» وزیر دفاع آلمان تحولات مربوط به انتخابات آمریکا را «شوک بزرگ» خواند.

10:55: وزیر خارجه فرانسه در واکنش به انتخابات آمریکا گفته است که فرانسه دوست آمریکا باقی خواهد ماند و ما منتظر خواهیم ماند تا سیاستهای رئیس جمهور جدید را ببینیم.

10:54: «مارین لوپن» رهبر راستگرایان فرانسه در توئیتر ترامپ را رئیس جمهور ایالات متحده خطاب کرد و به او و مردم آمریکا تبریک گفت.

10:53: با اعلام نتایج انتخابات در ایالت پنسیلوانیا، تعداد آرای دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید به حد نصاب لازم رسید.

10:49: خوشحالی هواداران ترامپ بعد از پیروزی در انتخابات آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, دونالد ترامپ, انتخابات 2016 آمریکا, نتیجه انتخابات آمریکا ترامپ رئیس جمهور


10:46: کلینتون فعلا شکست را نپذیرفت

رئیس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون با حضور در جمع هواداران وی در مقر کمپین در نیویورک تاکید کرد که وی قصد ندارد سخنرانی پایانی را ایراد کند و همه چیز فردا صبح به وقت واشنگتن مشخص خواهد شد.

پجان پودستا، رئیس کمپین انتخاباتی کلینتون برخلاف معمول به جای او در جمع حاضران سخنرانی کرد و گفت: روند شمارش آراء همچنان ادامه دارد و برای دو طرف دارای اهمیت است.

وی از طرفداران کلینتون که در مقر انتخاباتی وی در نیویورک حاضر شده بودند خواست که به خانه هایشان بروند و فردا صبح منتظر اعلام نتایج و سخنرانی نامزد محبوبشان باشند.

عدم ایراد سخنرانی از سوی کلینتون به این معناست که او نتایج اعلام شده از سوی رسانه های آمریکایی را قبول ندارد و منتظر اعلام نتایج رسمی در بامداد امروز (چهاشنبه) به وقت محلی خواهد بود.

10:43: ایندیپندنت: آمریکایی ها در صورت پیروزی ترامپ، چگونه کشورشان را ترک کنند.

10:41: جان پودستا رئیس ستاد کلینتون گفت کار تمام نشده و آن ها قصد ندارند فعلا شکست را بپذیرند.

10:39: سی ان ان و بی بی سی هنوز  نتیجه انتخابات آمریکا را نپذیرفته اند

10:36: بازار سهام ایران همگام با دنیا در حال فروریختن

 حالی که در روزهای گذشته خوش بینی ها نسبت به پیروزی دموکرات ها در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا باعث شده بود بازار سرمایه تا حدی جان بگیرد، با خبرهایی از پیروزی دونالد ترامپ بازار سرمایه ایران همگام با بورس های جهانی در حال سقوط کردن است.

امروز از ابتدای آغاز معاملات شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران آغاز به ریزش کرد تا حدی که در یک ساعت اول معاملات بیش از ۱۲۰۰ واحد کاهش پیدا کرد و تا هم اکنون بیش از ۱۳۰۰ واحد افت کرده است و همچنان در حال کاهش است.

10:19: دونالد ترامپ با پیروزی در ایالت پنسلیوانیا و کسب ۲۰ رأی الکترال رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شد.

10:08: سقوط نفت جهانی در واکنش به نتایج ان

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :