مصرف این برند کاکائو برای کودکان ممنوع! / آنچه در مورد شکلات های مایع باید دانست

تاریخ انتشار پست : 1395-8-20 دسته : علمی آموزشی

عده ای از دانشمندان بعد از بررسی محصولات یک کمپانی ایتالیایی دریافتند که این محصول برای کودکان به شدت مضر است.

مضرات مصرف شکلات, برندهای شکلات, شکلات های مایع, شکلات مایع دانست مصرف برند کاکائو کودکان ممنوع!

مضرات مصرف شکلات, برندهای شکلات, شکلات های مایع, شکلات فررو

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ مقامات سازمان غذا و داروی ایالات متحده به تازگی اعلام کرده اند مصرف یکی از برندهای شکلات مایع ساخت کشور ایتالیا به نام "فررو" که با نام تجاری نوتلا به عموم عرضه می شود خطر جدی برای سلامتی افراد محسوب می شود.

لازم به ذکر است؛ این محصول در سطح جهانی فروش گسترده ای داشته و بویژه کودکان هر روز مقادیر بالایی از آن را به همراه صبحانه یا میان وعده مصرف می کنند.

می دانیم مصرف حجم بالایی از شکلات برای سلامتی انسان مضر است. از جمله خطرات مصرف بش از حد شکلات می توان به ابتلا به دیابت، اضافه وزن، اعتیاد به مصرف مواد شیرین اشاره کرد که همگی تهدیدی جدی برای آینده کودکان به شمار می روند.

این شکلات در دهه 1960 میلادی به عنوان یک ماده افزودنی به بستنی راهی بازارهای جهانی شد. در این محصول از فندق به همراه کاکائو استفاده شده است. امروزه کمتر از سه درصد از مادران این شکلات را به بستی خانگی اضافه می کنند و مقادیر فراوان شکلات خام را به همراه انواع دسر و بیسکوئیت به کودک خود می دهند. این کار باعث می شود کودک از سنین پایین به خوردن انواع مواد شیرین عادت کند.

با وجود مفید بودن مصرف شکلات برای کودکان خردسال، کارشناسان تغذیه توصیه می کنند استفاده از شکلات به میزان کم صورت گیرد و همینطور میزان شکر موجود در آن کم باشد چرا که مصرف چنین حجمی از شکر جلوی رشد سلول های مغزی را گرفته و چاقی و دیابت را در آنان تقویت می کند.

منبع: Dailymail

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :