استاندارترین بخش BICU کشور به زودی راه اندازی می شود / خبر خوش به مصدومان سوختگی

تاریخ انتشار پست : 1395-8-20 دسته : علمی آموزشی

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به زودی استاندارترین بخش آی سی یو کشور راه اندازی می شود.

بیمارستان مطهری, آی سی یو سوختگی, بیماران سوختگی, خبر خوش مصدومان سوختگی استاندارترین بخش BICU کشور زودی اندازی

بیمارستان مطهری, آی سی یو سوختگی, بیماران سوختگی, بخش بی آی سی یو, دانشگاه علوم پزشکی ایران

جواد حاجی میر اسماعیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ با اشاره به ساخت یکی از استانداردترین بخش های BICU (آی. سی. یو سوختگی) کشور در بیمارستان شهدای یافت آباد اظهار داشت: BICU یک آی سی یو مخصوص سوختگی با خصوصیات خاص و ویژه است که در هر اتاقش مصدومان بستری شده به کلیه امکانات آن به صورت ایزوله مانند حمام مخصوص دسترسی دارند تا از رفت و آمد بیمار به مکان های دیگر و ایجاد عفونت بیشتر پیشگیری شود.

وی ادامه داد: امکانات این اتاق های آی سی یو مخصوص بیماران سوختگی به حدی کامل، پیشرفته و مجهز است که حتی برخی عمل های جراحی را می توان در این اتاق ها انجام داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به یکی از مشکلات ایجاد شده در روند ساخت و راه اندازی این بخش گفت: در روند ساخت جهت تأمین درب های اتوماتیک این بخش با مشکل مواجه شدیم زیرا قرار بود این درب ها از خارج از کشور تهیه شود به همین علت روند افتتاح و تکمیل این بخش به تأخیر افتاد که البته در حال حاضر این مشکل حل شده و درب ها به بیمارستان منتقل و این بخش تا یک یا دو هفته دیگر افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه در بیمارستان مطهری که مرکز درمانی تخصصی سوختگی است چنین استاندارد هایی وجود ندارند، افزود: این BICU در حال حاضر استانداردترین بخش آی سی یو سوختگی در کشور است.

حاجی میراسماعیلی با اشاره به بیمارستان جدید سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: این بیمارستان در منطقه کن و دارای فضایی بالغ بر 45 هزار مترمربع در حال ساخت بوده و 150 تخت آی سی یو سوختگی در آن تعبیه شده است.

وی ضمن ابراز امیدواری در مورد افتتاح این بیمارستان تا سال آینده تصریح کرد: امکانات این مرکز درمانی حتما بیشتر و پیشرفته تر از بیمارستان شهدای یافت آباد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به هزینه های صرف شده برای تخت های آی سی یو سوختگی یادآور شد: در بیمارستان شهدای یافت آباد حدود 800 میلیون تومان برای تهیه درب های اتوماتیک و رفع مشکلات پیش آمده در روند ساخت هزینه شد اما به طور کلی از چند سال گذشته که ساخت این بخش در بیمارستان شهدای یافت آباد شروع شده حدود پنج میلیارد تومان هزینه پرداخت کرده ایم.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :