اعتراف ارتش آمریکا به کشتن 64 غیرنظامی در عراق و سوریه در بازه زمانی 20 روزه

تاریخ انتشار پست : 1395-8-20 دسته : بین الملل

ارتش آمریکا اعتراف کرد در 24 حمله هوایی خود در بازه زمانی 20 نوامبر تا 10 سپتامبر، 64 غیرنظامی در عراق و سوریه کشته شده اند.

غیرنظامیان عراقی, ارتش آمریکا, ائتلاف بین المللی, اعتراف ارتش آمریکا کشتن غیرنظامی عراق سوریه بازه زمانی روزه

غیرنظامیان عراقی, ارتش آمریکا, ائتلاف بین المللی, عراق, حمله هوایی, غیرنظامیان سوریه, سوریه, کشته شدن غیرنظامیان, بین الملل, ائتلاف آمریکایی
به نقل از طاها پخش به نقل از روسیا الیوم، ارتش آمریکا به کشته شدن 64 غیرنظامی و زخمی شدن 8 نفر در حملات هوایی خود در بازه زمانی 20 نوامبر تا 10 سپتامبر، در عراق و سوریه اعتراف کرد.

جان توماس، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، در بیانیه ای اعلام کرد: تمام مواردی که امروز از آنها سخن می گوییم، مشخص می کند که تمام احتیاط های ممکن و تعهدات قوانین نبرد مسلحانه اجرا شده است، اما متاسفانه برخی از غیرنظامیان کشته شده اند.

وی گفت: پیشگیری از کشته شدن غیرنظامیان بخش اساسی حملات هوایی علیه تروریست های داعش است و در آینده اقدامات لازم را برای پیشگیری از احتمال وقوع چنین حوادثی انجام می دهیم.

سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد: 5 غیرنظامی در حمله هوایی 20 نوامبر 2015 در نزدیکی دیرالزورسوریه کشته شده اند. همچنین 10 نفر در هدف قرار دادن یک کارگاه اسلحه سازی متعلق به داعش در 5 مارس 2016 در نزدیکی موصل کشته شده اند.

جاش ژاکوت، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، نیز گفت: بر طبق نقل از وزارت دفاع آمریکا، 119 غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا از سال 2014 تاکنون کشته و 37 نفر زخمی شده اند.

این درحالی است وی اعلام کرد: تحقیقات در خصوص کشته شدن ده های غیرنظامی در حمله هوایی آمریکا به منبج سوریه در نیمه ژوئن 2016 هنوز کامل نشده است.

براساس بیانیه های صادر شده از سوی ارتش آمریکا، ائتلاف بین المللی تا 2 نوامبر 2016، 12,354 حمله هوایی علیه داعش داشته است که 6,992 مورد آن در عراق و 5,362 مورد آن در سوریه بوده است. هزینه این عملیات ها به 9.3 میلیارد دلار می رسد.

سازمان عفو بین الملل نیز در نقل ازی در اکتبر 2016 اعلام کرد: حدود 300 غیرنظامی در 11 حمله هوایی ائتلاف بین المللی در دو سال گذشته کشته شده اند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :