با شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا شوید

تاریخ انتشار پست : 1395-8-21 دسته : مجازی

آیا می دانید مرتفع ترین، پست ترین، سردترین و گرم ترین مناطق جهان کجا هستند؟! مناطق مورد نظر از جمله عجیب ترین مناطق جهان هستند و با توجه به قابلیت های خاصشان دومی و بدیل ندارند.


طاها پخش - آیا می دانید مرتفع ترین، پست ترین، سردترین و گرم ترین مناطق جهان کجا هستند؟! مناطق مورد نظر از جمله عجیب ترین مناطق جهان هستند و با توجه به قابلیت های خاصشان دومی و بدیل ندارند. در این نقل از درباره آنها خواهید خواند.

مرتفع ترین نقطه کره زمین

توریسم, سردترین جای زمین, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری جهان, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا

توریسم, سردترین جای زمین, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری جهان, عجیب ترین مکانهای گردشگری جهان, دیدنی ترین جاهای جهان, گردشگری

قله اورست با ارتفاع ۸۸۴۸ متر مرتفع ترین نقطه دنیا به حساب می آید. صعود از این قله، همواره یکی از رویاهای مشترک ماجراجویان دنیا است و کوهنوردان زیادی با صرف هزاران دلار سفر سختریال بالا رفتن از اورست را به جان می خرند.

پست ترین و کم ارتفاع ترین نقطه زمین

توریسم, گردشگری, عجیب ترین مکانهای گردشگری جهان, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا


منطقه ای که کشور اردن در آن واقع شده است و نقاط منتهی به دریای مرده ( بحر المیت ) کم ارتفاع ترین و مبسوط ترین نقطه کره ی زمین به شمار می روند. شن های گلی در این منطقه خاصیت درمانی و آرایشی دارند.

گرم ترین منطقه جهان

گردشگری, عجیب ترین مکانهای گردشگری جهان, سردترین جای زمین, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا


دره مرگ، در ایالات متحده آمریکا با ۵۸ درجه سانتیگراد حرارت از جمله گرمترین نقاط جهان به شمار می رود.

سردترین منطقه جهان

توریسم, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری جهان, سردترین جای زمین, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا


چنانچه هوای یک سفر توریستی به سرتان زده و دوست دارید هوای بسیار سردی را تا نهایت سردی تجربه کنید، می توانید به قطب جنوب بروید. در این مکان، برای نمونه در سال 1983 دمای هوا به 89 زیر صفر رسید.

دورافتاده ترین منطقه جهان

دیدنی ترین جاهای جهان, توریسم, سردترین جای زمین, شگفت انگیزترین مکانهای گردشگری دنیا آشنا


شاید با دیدن نقشه جغرافیایی تصور کنید که قطب جنوب یا قطب شمال دورافتاده ترین مکان های جهان هستند، در حالی که این گونه نیست. اقلیم شین جیانگ چین و در مرز قزاقستان از دورافتاده ترین مکان های دنیاست. معیار دورافتاده بودن یک منطقه یا کشور به میزان دور یا نزدیک بودن آن مکان نسبت به سطح دریاها و اقیانوس ها بستگی دارد. شین جیانگ با نزدیک ترین دریا ۲۶۴۵ کیلومتر فاصله دارد.

منبع: تابناک

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :