میشل اوباما، رقیب ترامپ در انتخابات 2020؟

تاریخ انتشار پست : 1395-8-22 دسته : سیاسی

درپی شکست هیلاری کلینتون، هواداران دموکرات از میشل اوباما همسر باراک اوباما دعوت کردند برای انتخابات 2020 نامزد شود.


پایگاه خبری انتخاب: درپی شکست هیلاری کلینتون، هواداران دموکرات از میشل اوباما همسر باراک اوباما دعوت کردند برای انتخابات 2020 نامزد شود.

کاربران توییتر از بانوی اول میشل اوباما خواسته اند تا خود را برای احراز پست رئیس جمهور امریکا در سال 2020 نامزد نماید.

پس از برد "دونالد ترامپ" در انتخابات 2016، و اعتراضات خیابانی و همگانی مردم آمریکا به نتیجه انتخابات، مخالفان "ترامپ" در توئیتر  با ارسال پیام و راه انداختن کمپین جدید، تمایل خود را برای کاندیدا شدن "میشل اوباما" در انتخابات دوره پس ریاست جمهوری این کشورنشان دادند.

این تمایل و درخواست ها احتمالا نتیجه سخنرانی های استادانه "میشل" در جریان رقابت انتخاباتی امسال است؛ او بارها در حمایت از کلینتون و علیه صحبت های ترامپ سخنرانی های قوی و تاثیر گذاری انجام داد.

اوباما, اوباما, انتخابات آمریکا, میشل اوباما رقیب ترامپ انتخابات

انتخابات آمریکا, ترامپ, میشل اوباما, اوباما

سخنرانی او در مورد مبارزه با نژادپرستی به عنوان یکی از تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ انتخابات آمریکا شناخته می شود.

این موج جدید در حالی شکل گرفته است که "میشل" قبلا گفته بود علاقه ای به رئیس جمهور شدن ندارد : "برای انجام کارهای خارق العاده نیازی نیست که رئیس جمهور باشید".

یک کاربر در توییتر مینویسد: "میشل اوباما عزیز ، من می دانم شما می خواهید با کاخ سفید وداع کنید، اما ما مشتاق آن هستیم که شما در انتخابات ریاست جمهوری بعد از چهار سال کمپانی کنید". کاربردیگر می نویسد: "ما چه باید انجام دهیم که میشل اوباما دوباره به کاخ سفید برگردد" یکی از کاربران دیگر به میشل اوباما می نویسد، اگر امریکا تا چند سال دیگر سلامت ماند، لطفا، خود را برای احراز کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 کاندید نماید".

محبوبیت بالای میشل و مخالفت اوباما

طبق نظرسنجی ها میزان محبوبیت مردمی میشل اوباما در طول هشت سال ریاست جمهوری شوهرش همواره از اوباما بالاتر بوده است و هوادارانش اکنون می خواهند که او نامزد ریاست جمهوری شود. با این حال اوباما گفته است که همسرش نه در 2020، نه 2024 و نه هیچ زمان دیگر کاندیدا نخواهد شد.

میشل اوباما, اوباما, انتخابات آمریکا, میشل اوباما رقیب ترامپ انتخابات


به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با این حال میشل اوباما، بانوی اول آمریکا در انتخابات 2016 به چهره ای بسیار محبوب تبدیل شد و کمپین هیلاری کلینتون هم به او به چشم یک عنصر موثر توجه می کرد.

طبق نظرسنجی گالوپ، میشل اوباما محبوبیت 64 درصدی دارد و از همین رو جای تعجب ندارد که هواداران میشل 52 ساله به دنبال آن هستند تا بدانند که آیا همسر باراک اوباما هم مثل هیلاری راه کاخ سفید را در پیش می گیرد یا خیر. با این حال اوباما جمعه در گفتگو ای با برنامه رادیویی "نوسان در صبح" گفت: او (میشل) هرگز برای ریاست جمهوری نامزد نمی شود. او خوش ذوق و با استعداد است و همیشه به او افتخار کرده ام اما میشل صبر یا تمایل اینکه واقعا نامزد بشود را ندارد.

میشل اوباما, اوباما, میشل اوباما, میشل اوباما رقیب ترامپ انتخابات


میشل اوباما هم پیشتر این گمانه زنی را رد کرده و گفته بود که دخترانش به اندازه کافی یکی از والدینشان رئیس جمهور بوده است. او اما تاکید کرده بود که می تواند بیرون از سیستم سیاسی هم تاثیرگذار باشد.

در شرایطی که خانواده اوباما برای ترک کاخ سفید در ژانویه 2017 آماده می شوند، او اشاراتی به برنامه های آتی خود کرده است. میشل ماه ژوئن با راه اندازی کمپینی 20 میلیون دلار برای طرح ابتکاری "بگذارید دختران بیاموزند" پول جمع کرد و وعده داد تا کار روی آموزش دختران را حتی بعد از ترک کاخ سفید دنبال کند. او همچنین وعده داد تا روی تغذیه سالم و حمایت از خانواده نظامیان بعد از ترک کاخ سفید کار کند.

انتخابات آمریکا, ترامپ, اوباما, میشل اوباما رقیب ترامپ انتخابات


میشل اوباما پیش از آنکه بانوی اول آمریکا شود، به عنوان معاون دانشجویی در دانشگاه شیکاگو و معاون جوامع و امور خارجی در مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو مشغول به کار بود و این احتمال وجود دارد که او سال 2017 به حوزه آکادمیک خود بازگردد.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :