چابهار در کانون سیاست های توسعه ای جمهوری اسلامی ایران

تاریخ انتشار پست : 1395-8-22 دسته :

چابهار در کانون سیاست های توسعه ای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

سیاست, کانون, چابهار, چابهار کانون سیاست توسعه جمهوری اسلامی ایران

سیاست, کانون, چابهار, توسعه

به نقل از طاها پخشاز زاهدان،طرح توسعه بندر چابهار از سال 86 آغاز شد و قرار بود بر طبق برنامه تا سال 91 به اتمام برسد اما علی رغم عملی شدن تعهدهای سازمان دریانوردی در پرداخت 50 درصدی هزینه های این طرح، دولت قبل نتوانست تعهد 50 درصدی خود در توسعه این بندر را عملی کند، اما بر طبق نقل از ها دولت یازدهم این ناتوانی را جبران کرده است.

دولت قبل همه تعهدهای برآورده نشده خود از طرح توسعه بندر چابهار را به دولت یازدهم واگذار کرد تا دولتی های تدبیر و امید در مدت سه سال، پیشرفت فیزیکی این طرح را به بیش از 80 درصد برسانند.

به گفته مسئولان سیستان و بلوچستان، دولت دهم مرحله نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار را بعد از شش سال با 50 درصد پیشرفت فیزیکی و 250 میلیارد تومان بدهی به دولت یازدهم واگذار کرده است، اما دولت یازدهم در مدت سه سال، پیشرفت فیزیکی طرح را به بیش از 80 درصد رسانده طرحی با پنج مرحله که مهم ترین مرحله آن اسکله سازی و لایروبی اسکله ها برای آماده سازی شرایط پهلوگیری کشتی های غول پیکر بوده است.

آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دراین باره با بیان اینکه مرحله نخست طرح توسعه بندر چابهار 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، به ایسنا گفت: خوشبختانه بعد از اجرای برجام و برداشتن تحریم های ظالمانه، بنادر کشور با سیل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری مواجه شده که امیدواریم بتوانیم از این سرمایه گذاریها برای رونق اقتصادی و توسعه ظرفیتهای تجاری به نحو احسن استفاده کنیم .

آقایی افزود: بندر چابهار به عنوان نقطه بسیار مهم و استراتزیکی کشور است و ان شاالله بزودی فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بهره برداری خواهد رسید.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :