پیام آیت الله نوری همدانی به زائران اربعین

تاریخ انتشار پست : 1395-8-24 دسته :

یکی از مراجع تقلید با صدور پیامی برخی از نکات را به زائران اربعین حسینی متذکر شد.

قم, راهپیمایی, مرجع تقلید, پیام آیت الله نوری همدانی زائران اربعین

قم, راهپیمایی, مرجع تقلید, اربعین


به طاها پخش از طاها پخش ؛در پیام آیت الله نوری همدانی آمده است: یکی از مناسبت های مورد عنایت اسلام، اربعین است که در برخی از روایات، زیارت اربعین به عنوان یکی از نشانه های مومن قلمداد شده است؛ راهپیمایی عظیم اربعین در دنیا بشریت هیچ مثل و مانندی ندارد و مردم با عشق به پیامبر خاتم(ص) و ارادت به خاندان پاک و مطهرش با هر نوع رنگ، نژاد و مذهب در یک نقطه گردهم می آیند و همگی به زیارت آن امام همام می شتابند.

در این پیام آمده است: در طول این مسیر خدمتگزاران در خدمت رسانی به این زائران از همدیگر سبقت گرفته تا هر چه بهتر در برگزار شدن این امر مهم کمک کرده باشند. اینجانب نکاتی را به زائران اربعین حسینی عرض می کنم:

این حرکت بزرگ همان پیام قیام امام حسین(ع) است، یعنی دعوت جهانیان به سوی حقیقت و عدالت و مقابله با ظلم و ستم، اجتماع بزرگ اربعین تجلی مبارزه با جنایت یزیدیان زمان یعنی آمریکا، صهیونیست و ایادی منطقه ای آنان است و طرفداری از مظلوم بدون در نظر گرفتن مرز جغرافیایی در هر کجای عالم است.

راهپیمایی اربعین نماد وحدت و همدلی و پرهیز از اختلاف است، در این ارتباط حفظ حقیقت اسلام و احترام به عقاید مذاهب اسلام و پیشگیری از اهانت و جسارت به آنان از اصول این موضوع است.

رفع موانع و ایجاد سهولت برای انجام زیارت اربعین و به حداقل رساندن هزینه های سفر از سوی دولت های ایران و عراق از ضروریات است.

پیشگیری از تشریفات و اسراف و تبعیت از قوانین دو کشور و مراعات حال همسفران از توصیه های دیگر ما به زائران است.

غافل نشدن از امور واجب دینی و انجام به موقع و اول وقت آن مانند نماز جماعت در اول وقت و تسریع در زیارت برای فراهم شدن بهره گیری همگان از مضجع نورانی امام حسین(ع) مدنظر باشد.

در پایان این پیام تصریح شده است: ضمن التماس دعای خیر و آرزوی فرج و سلامتی مولانا صاحب العصر و الزمان(عج) از همه دست اندرکاران این حرکت بزرگ به ویژه مردم ایران و عراق به جهت خدمتگزاری و پذیرایی از زائران تشکر می کنم.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :