زائر جوان در مسیر نجف به کربلا، از مرگ حتمی نجات یافت

تاریخ انتشار پست : 1395-8-25 دسته : اخبار اجتماعی

با تلاش یک ساعته کادر پزشکی جمعیت هلال احمر در مسیر نجف به کربلا، جوان 28 ساله ای که دچار برق گرفتگی و ایست قلبی - تنفسی شده بود، به زندگی باز گشت.

تیم پزشکی, هلال احمر, مرگ حتمی, زائر جوان مسیر نجف کربلا مرگ حتمی نجات

تیم پزشکی, هلال احمر, مرگ حتمی, کربلا, برق گرفتگی, امداد و نجات

به نقل از طاها پخش ، صبح امروز پسر جوان 28 ساله ایرانی که حامل یک علم بلند در مسیر راهپیمایی اربعین بود، به دلیل برخورد علم با کابل فشار قوی، دچار برق گرفتگی و مصدومیت شدید شده و توسط همراهان خود به نزدیکترین درمانگاه جمعیت هلال احمر در عمود 1120 منتقل شد.

براساس این نقل از ؛ به دنبال ارزیابی های اولیه تیم پزشکی و پرستاری مشخص شد که مصدوم در هنگام ورود به درمانگاه، علائم حیاتی خود را از دست داده و مبتلا به ایست قلبی و تنفسی شده است.

تیم پزشکی و پرستاری جمعیت هلال احمر با آگاهی از این امر، بلافاصله با استفاده از دستگاه الکترو شوک و انجام اقدامات اورژانسی لازم، اقدام به احیای مصدوم کرده و مرتبا بازگشت علائم حیاتی به ویژه ضربان قلب و تنفس مصدوم را مورد ارزیابی قرار داد .

به گفته دکتر محمود زیدآبادی، سرپرست درمانگاه هلال احمر در مسیر نجف به کربلا مستقر در عمود 1120، بعد از دریافت 3 نوار قلب، خوشبختانه مصدوم علائم حیاتی خود را بازیافت.

زید آبادی افزود: خوشبختانه با تلاش یک ساعته کادر پزشکی و پرستاری خطر حتمی مرگ برطرف شده و مصدوم برای دریافت خدمات درمانی بیشتر به بیمارستان کربلا انتقال یافت.

وی گفت: کادر پزشکی درمانگاه کربلا نیز با همکاری مطلوب و اجرای نظرات کارشناسی تیم پزشکی هلال احمر ایران ، مصدوم را بستری و مراقبت های تکمیلی را انجام دادند.

گفتنی مصدوم 28 ساله از شهرستان بیجار استان کردستان بوده که پیگیری های به عمل آمده، حاکی از سلامت رضایت بخش وی بوده است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :