موتورسیکلت های الکتریکی؛ وسایل نقلیه ای از آینده

تاریخ انتشار پست : 1395-8-26 دسته : اخبار تکنولوژی

ماشین های الکتریکی قرار است آینده ی صنعت را قبضه کرده و در خیابان ها جولان دهند. ازاین رو شاید چندان بعید نباشد که به موازاتشان، موتورسیکلت یا دوچرخه های الکتریکی نیز تولید و راهی بازار گردند. اتفاقا چنین هدفی در حال تحقق یافتن است و فعالان این صنعت نمونه های گوناگونی از چنین دستگاه هایی را طراحی کرده و ساخته اند.


وب سایت روزیاتو - فروغ بیداری: اگر پیگیر اخبار تکنولوژی باشید، احتمالا در مورد ماشین های الکتریکی عمده شنیده اید و می دانید که بسیاری از خودروسازها به تولید این گونه وسایل نقلیه روی آورده اند. این اتومبیل ها قرار است آینده ی این صنعت را قبضه کرده و در خیابان ها جولان دهند. ازاین رو شاید چندان بعید نباشد که به موازاتشان، موتورسیکلت یا دوچرخه های الکتریکی نیز تولید و راهی بازار گردند. اتفاقا چنین هدفی در حال تحقق یافتن است و فعالان این صنعت نمونه های گوناگونی از چنین دستگاه هایی را طراحی کرده و ساخته اند. در ادامه این مطلب برخی از آنها را معرفی نموده ایم.

موتور الکتریکی Johammer

موتورسیکلت برقی Johammer طراحی بسیار عجیبی دارد و بیشتر می توان آن را به حلزون تشبیه نمود تا یک وسیله نقلیه. اما فارغ از ظاهر تقریبا قدیمی و کلاسیک، این دستگاه امکانات مدرنی دارد و به جای استفاده از داشبورد، کیلومتر سرعت و نشان گر شارژ آن روی پنلی بر روی آینه  تعبیه گشته است.

خودرو, صنعت, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده

ماشین الکتریکی, موتورسیکلت, صنعت, خودرو

این موتورسیکلت الکتریکی با یک بار شارژ قادر است ۲۰۰ کیلومتر مسافت را بپیماید. این وسیله نقلیه در دو مدل مختلف عرضه می گردد. مدل J1.150 با موتور ۸٫۳ کیلووات ساعتی و بیشینه سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت که در عرض ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه به شارژ کامل می رسد. وزن کلی آن نیز ۱۵۹ کیلوگرم اعلام شده و حدود ۳۱۸۶۰ دلار قیمت دارد. مدل دوم نیز با نام J1.200 موتور ۱۲٫۷ کیلووات ساعتی، حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت دارد و در عرض ۳٫۵ ساعت به طور کامل شارژ می گردد. وزن دستگاه ۱۷۸ کیلومتر و قیمت آن حدود ۳۴۶۳۰ دلار آمریکاست. در آخر نیز جا دارد اشاره کنیم که موتورسیکلت Johammer در رنگ های نقره ای، سفید، آبی، زرد و سبز عرضه می شود.

خودرو, صنعت, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


صنعت, خودرو, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


صنعت, خودرو, موتورسیکلت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


Light Rider

«لایت رایدر» اولین موتورسیکلتی است که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است. این وسیله توسط کمپانی فرعی ایرباس آلمان موسوم به APWorks طراحی و تولید گشته و بدنه کاملا ارگانیک دارد. قاب توخالیِ بدنه ی دستگاه از انواع لوله های و سیم ها تشکیل شده و همین امر باعث گشته تا وزن موتورسیکلت موردبحث فقط ۳۵ کیلوگرم باشد. به ادعای شرکت سازنده این دستگاه ۳۰ درصد سبک تر از موتورهایی است که با مواد و اجناس استاندارد تولید می گردند.

برای ساخت بخش های رباتیک این دستگاه از Scalmalloy که نوعی آلومینیوم مقاوم در برابر پوسیدگی است، استفاده شده و گفته می شود که به اندازه تیتانیوم مقاومت و استحکام دارد. باتری موتورسیکلت الکتریکی Light Rider می تواند با یک بار شارژ تا ۶۰ کیلومتر حرکت نماید. بیشینه سرعت آن ۸۰ کیلومتر در ساعت است و در عرض ۳ ثانیه از صفر تا ۴۵ کیلومتر در ساعت می رسد. شرکت سازنده در حال حاضر فقط ۵۰ نمونه از این موتورسیکلت را به صورت سه بعدی چاپ نموده و باقیمت ۵۶۱۰۰ دلاری عرضه می کند.

ماشین الکتریکی, صنعت, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


موتورسیکلت, خودرو, صنعت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


صنعت, صنعت, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


MEIJS Motorman

موتورسیکلت برقی Motorman توسط طراح هلندی موسوم به «رونالد میجس» ساخته شده است. هدف از ساخت این دستگاه، کمک به کاهش ترافیک های شهری و آلودگی های ناشی از تردد اتومبیل ها ذکر گشته. این وسیله نقلیه در دو مدل متفاوت ارائه می شود و هر دو مدل یک باتری LiPo دو هزار واتی دارند. نسخه ۲۵ کیلومتر در ساعتی آن با یک بار شارژ تا یک صد کیلومتر را طی می نماید. نمونه ۴۵ کیلومتر در ساعتی نیز تا ۶۲ کیلومتر مسافت را می پیماید.

موتورسیکلت, ماشین الکتریکی, صنعت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


صنعت, موتورسیکلت, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


خودرو, موتورسیکلت, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


Vintage Electric Tracker

Tracker نام دوچرخه الکتریکی شرکت آمریکایی Vintage Electric است که باقیمت ۴۹۹۵ دلار فروخته می گردد. موتور این دستگاه ۳ هزار وات قدرت داشته و قادر است با حداکثر سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت حرکت نماید. بدنه دوچرخه از آلومینیوم و زین آن از چرم تهیه شده است.

ماشین الکتریکی, صنعت, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


ماشین الکتریکی, صنعت, موتورسیکلت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آیندهTesla Concept


کانسپت موتورسیکلت الکتریکی تسلا توسط طراح انگلیسی به نام «جانز اسلاپینز» ساخته شده و موتوربرقی ۱۵۰ کیلوواتی دارد. این دستگاه در ۴ مدل متفاوت مسابقه، کروز، استاندارد و Eco ساخته و ارائه می شود.

صنعت, ماشین الکتریکی, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


موتورسیکلت, خودرو, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


ماشین الکتریکی, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


موتورسیکلت Bolt

یکی دیگر از دوچرخه های الکتریکی  که توسط هنرمند هلندی به نام «نایلس کاریس»طراحی گشته، «بولت» نام دارد.

خودرو, ماشین الکتریکی, صنعت, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


موتورسیکلت, صنعت, ماشین الکتریکی, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


موتورسیکلت, ماشین الکتریکی, خودرو, موتورسیکلت الکتریکی وسایل نقلیه آینده


مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :