نقش سازنده حجت الاسلام پورمحمدی در مبارزه علیه طاغوت

تاریخ انتشار پست : 1395-8-26 دسته :

حجت الاسلام عباس پورمحمدی در دوران اختناق طاغوتی، با شجاعت و صراحت، پرچم نام و راه امام راحل را بر دوش داشت و در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی، پیشرو خدمات رسانی به محرومان بود

کرمان, سازنده, نقش, نقش سازنده حجت الاسلام پورمحمدی مبارزه علیه طاغوت

کرمان, سازنده, نقش, حجت الاسلام پور محمدی
به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش، حجت الاسلام عباس پورمحمدی از علمداران انقلاب و از همراهان نهضت امام خمینی (ره) بود که کارنامه مبارزاتی قطوری دارد، او که نقش سازنده ای در مبارزات کرمان داشت، همواره از طرف ساواک زیر نظر بود و منبع اصلی توزیع اعلامیه های امام خمینی (ره) در رفسنجان به حساب می آمد.
بسیاری از روحانیون انقلابی از جمله حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، آیت الله مکارم شیرازی، آیات یزدی و صدوقی و هاشمی رفسنجانی، آیت الله محلاتی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله طاهری خرم آبادی، آیت الله خزعلی، آیت الله محمدتقی فلسفی به دعوت وی در رفسنجان سخنرانی کرده اند.

به همت وی و چند تن دیگر از علما، مرجعیت امام خمینی (ره) در رفسنجان پذیرفته شد و به قول خود او بدون اغراق 99 درصد مردم رفسنجان مقلد امام بودند.

وی در همان سال از سوی آیت الله بروجردی و امام خمینی(ره)، وکالت جمع آوری وجوه شرعی را کسب کرده بود.

در نتیجه تلاش های سیاسس دینی او و همراهانش، رفسنجان از سوی رژیم پهلوی، لقب قم ثانی یافت.

حجت الاسلام پورمحمدی بعد از وقایع 19 دی قم بر شدت فعالیت های خود افزود و همراه با مرحوم سید احمدسادات خراسانی ممنوع المنبر شد و فعالیت های وی موجب شد که او در سال 56 به دو سال تبعید در زابل محکوم شود.

او در آستانه پیروزی انقلاب به رفسنجان مراجعت کرد و موقع بازگشت امام خمینی (ره) از پاریس به ایران به همراه هیأتی به دیدار ایشان شتافت.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیام تسلیت، درگذشت روحانی مبارز، پارسا و مردمی حجت الاسلام آقای حاج شیخ عباس پورمحمدی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

در پی رحلت عالم مجاهد و یار صدیق امام و رهبری حاج شیخ عباس پورمحمدی و امام جمعه رفسنجان سه روز عزای عمومی در شهرستان اعلام شد.

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام پورمحمدی ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه از محل چهارراه حوزه علمیه امام خمینی (ره) به سمت مسجد امام خمینی (ره) در جوار شهدای گمنام برگزار می شود.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :