گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین نشان دهنده تفاهم سیاسی دو طرف است | لاوروف

تاریخ انتشار پست : 1395-8-29 دسته : بین الملل

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد بنظر می رسد رئیس جمهور این کشور و رئیس جمهور منتخب آمریکا برای حل مشکلات جهانی، تفاهم سیاسی دارند.

لاوروف: گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین نشان دهنده تفاهم سیاسی دو طرف است

ترامپ, رئیس جمهور منتخب آمریکا, رئیس جمهور روسیه, بین الملل, تفاهم سیاسی, مسائل جهانی, روابط خارجی, گفتگوی تلفنی, پوتین, روسیه, آمریکا, وزیر خارجه
به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد تماس تلفنی اخیر رئیس جمهور کشورش و رئیس جمهور منتخب آمریکا نشان دهنده تفاهم سیاسی میان دو طرف است.

وی طی گفتگو ای در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اَپک در پرو تصریح کرد ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ در این تماس تلفنی در خصوص همکاری های دو جانبه و همکاری در زمینه حل مسائل جهانی و منطقه ای مصاحبه کرده اند.

وزیر خارجه روسیه افزود به نظر می رسد دو طرف علاوه بر تفاهم سیاسی، اراده سیاسی در جهت همکاری های دو جانبه و همکاری برای حل مشکلات جهانی و منطقه ای را دارند.

لاوروف در خصوص توصیه باراک اوباما به ترامپ در زمینه لزوم ادامه مقابله با روسیه در زمینه مسائل مغایر با قوانین بین المللی ابراز تاسف کرد و افزود: باراک اوباما به جای این که توصیه های مثبت در زمینه حل مشکلات داخلی آمریکا و توسعه روابط خارجی در پایان دوره ریاست جمهوریش ارائه کند، توصیه های منفی ارائه می کند.

وی گفت :«پوتین و ترامپ در این تماس تلفنی اعلام کرده اند روابط روسیه و آمریکا (در حال حاضر) بسیار نامناسب است و شاید اوباما خواستار تداوم این وضع باشد ،اما اطمینان دارم که این وضع با منافع مردم آمریکا و مسائل و مشکلات جهانی مغایرت دارد.»

گفته می شود لاوروف با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز در خصوص حل بحران سوریه مصاحبه کرده است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :