کاهش ارزش دلار، طلا را گران کرد / افزایش بهای نفت

تاریخ انتشار پست : 1395-9-2 دسته : بین الملل

بازارهای جهانی شاهد رشد بهای طلا و نفت خام بود.

افزایش بهای نفت/ کاهش ارزش دلار، طلا را گران کرد

بهای طلا, اقتصاد بین الملل, بهای نفت, نفت برنت, نفت وست تگزاس اینترمیدیت, بین الملل

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با شدت گرفتن پیش بینی ها درباره احتمال نهایی شدن طرح اوپک برای کاهش تولید، بهای نفت در بازار جهانی به بالاترین سطح از ماه اکتبر (30 روز منتهی به 9 آبان) رسید.

بر این اساس، امیدواری ها از توافق کشورهای تولید کننده نفت برای کاهش تولید باعث افزایش بهای نفت شد. با این حال، تحلیلگران بازار انرژی پیش بینی کردند شکست در توافق کاهش تولید تهدیدی برای بهای جهانی نفت در اوایل سال 2017 میلادی است. 14 عضو اوپک به همراه روسیه می کوشند در نشست 30 نوامبر (10 آذر) خود در وین به توافقی برای کاهش تولید دست یابند.

براساس نقل از رویترز، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افزایش 43 سنتی (0.9 درصدی)، 49 دلار و 43 سنت در هر بشکه داد و ستد شد. همچنین بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت با افزایش 44 سنتی (0.9 درصدی)، به 48 دلار و 68 سنت در هر بشکه رسید.

در سوی دیگر، بازار فلزات گرانبها شاهد رشد ارزش بود. بر این اساس، بعد از 10 روز افزایش ارزش برابری دلار در بازارهای مالی، اوایل امروز (سه شنبه) ارزش برابری دلار شاهد کاهش بود که همین امر بهای جهانی طلا را افزایش داد. بهای هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش به 1217 دلار و 70 سنت رسید. بهای هر اونس طلا در بازار آمریکا نیز با افزایش 0.7 درصدی، به 1217 دلار و 80 سنت رسید.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :