داماد ترامپ پشت پرده دولت جدید آمریکا | عکس های نیویورک تایمز

تاریخ انتشار پست : 1395-9-2 دسته : انتخابات

نقش داماد رئیس جمهور منتخب آمریکا در دولت جدید وی هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد؛ اما تحرکات وی در پشت پرده بر کسی پوشیده نیست.

نیویورک تایمز: داماد ترامپ پشت پرده دولت جدید آمریکا+ تصاویر

داماد ترامپ, رئیس جمهور, کریس کریستی, دونالد ترامپ, بین الملل, جرارد کوشنر, آمریکا, رژیم صهیونیستی, مشاور ترامپ

به نقل از طاها پخش ؛ پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در نقل ازی به نقش داماد "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور منتخب آمریکا، در دولت جدید وی پرداخت و نوشت: "جرارد کوشنر"، همسر یهودی ایوانکا ترامپ، نزد وکیلی رفته تا از او درباره قوانین مبارزه با پارتی بازی مشورت کند. کوشنر با این با این وکیل در این باره صحبت کرده است که آیا طبق قانون بارزه با پارتی بازی فدرال، می تواند نقشی را در کاخ سفید داشته باشد.

کوشنر 35 ساله در کمپین ترامپ نقش مشاور پدر زنش را ایفا می کرد و برخی منابع مدعی شدند به علت فشارهای کوشنر بود که "کریس کریستی"، فرماندار ایالت نیوجرسی و از چهره های مطرح جمهوری خواهان، از کمپین اخراج شود. انتظار می رفت کریس کریستی سمتی در دولت جدید ترامپ بگیرد؛ اما کوشنر مانع از آن شد.

رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شد، کوشنر در سفری که سال گذشته برای سفر ترامپ به فلسطین اشغالی برنامه ریزی شده بود نیز با استفاده از روابط خانوادگی و کاری خود ملاقات های متعددی را با سران رژیم صهیونیستی برای ترامپ ترتیب داده بود که البته این سفر بعد از انتقاد بنیامین نتانیاهو – نخست وزیر رژیم صهیونیستی – از پیشنهاد جنجالی ترامپ درخصوص ممانعت از ورود مسلمانان به آمریکا لغو شد.

کوشنر و پدرش هر دو از حامیان مالی آیپک و رژیم صهیونیستی به شمار می روند. پدر کوشنر دو سال پیش مبلغ 20 میلیون دلار به ساخت یک دانشکده پزشکی در بیت المقدس کمک کرد که اکنون به نام او نامگذاری شده است.

نیویورک تایمز: داماد ترامپ پشت پرده دولت جدید آمریکا+ تصاویر


براساس قانون 1967 مبارزه با پارتی بازی فدرال، هیچ مقام آمریکایی نمی تواند عضو مذکر یا مونث از خانواده اش را استخدام دولتی کند. با این حال برخی منابع آگاه فاش کردند کوشنر تلاش می کند راهی قانونی برای حضور در دولت جدید بیابد.

جارد کوشنر تاجر، سرمایه گذار و فعال سیاسی آمریکایی و مالک اصلی هلدینگ و توسعه املاک کوشنر پراپرتیز و شرکت انتشار روزنامه نیویورک آبزرور است. او پسر ساختمان ساز آمریکایی چارلز کوشنر است. همین مسائل باعث شده تا منتقدان نگران شوند که او نتواند مرز میان خدمت دولتی و مدیریت کسب و کار تجاری سودمند را حفظ کند.

این نگرانی وجود دارد که ترامپ برای گرفتن مشاوره عمدتا به سمت فرزندانش متمایل شود و برای اتخاذ تصمیم های مهم به آنها وابسته باشد. این موضوع چندان دور از ذهن نیست زیرا ترامپ دقیقا همین کار را برای مدیریت امپراتوری میلیاردی خود انجام داده است.

نیویورک تایمز: داماد ترامپ پشت پرده دولت جدید آمریکا+ تصاویر


"دن ماهافی"، تحلیلگر مرکز مطالعات ریاست جمهوری و کنگره، گفت: درست است که کوشنر نفوذ فوق العاده زیادی در روند انتقالی دارد؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا او به صورت تصادفی افراد را اخراج می کند و یا نه.

او تاکید کرد: در این برهه زمان او همچنان همانند دوران کمپین ریاست جمهوری به پدر زن خود مشورت می دهد. این را می توان پارتی بازی در دوره انتقالی توصیف کرد؛ اما مهمترین سوالی که پیش می آید تضاد منافع است. تضاد منافعی که حاصل کسب و کار تجاری و نقش خانوادگی اوست.

"دارل وست"، از کارشناسان ارشد موسس بروکینگز، در این باره گفت: نگرانی بسیاری درباره نقشی که خانواده ترامپ در دوره گذار سیاسی انجام می دهند، وجود دارد. داماد ترامپ نقش فعالی در انتصاب های مهم دارد و چهره های مطرحی را وادار به استعفا کرده است. این خطر وجود دارد که همان خانواده ای که کسب و کار ترامپ را اداره می کند، همچنین در اتخاذ تصمیم های مهم دولتی مشارکت داشته باشد. از میان رفتن مرز میان کارهای دولتی و شخصی می تواند مشکلات اخلاقی مهمی در ادامه راه ایجاد کند.

نیویورک تایمز: داماد ترامپ پشت پرده دولت جدید آمریکا+ تصاویر


او افزود: در گذشته اعضای خانواده هایی بوده اند که نقش مهمی ایفا کرده اند؛ اما با وجودی که یک کسب و کار میلیاردی نداشتند، مرز میان خدمت دولتی و منفعت شخصی را در هم شکستند و آنها را در هم آمیختند؛ این مساله ای است که ناظران خارجی را هم نگران می کند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :