طرح فراکسیون امید برای ممانعت از اخلال در مراسم

تاریخ انتشار پست : 1395-9-2 دسته : سیاسی

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی در فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در راستای پیشگیری از اخلال در مراسم ها و سخنرانی ها در حال تهیه است که تا فردا - چهارشنبه - نهایی می شود.


خبرگزاری ایرنا: رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی در فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در راستای پیشگیری از اخلال در مراسم ها و سخنرانی ها در حال تهیه است که تا فردا - چهارشنبه - نهایی می شود.

علی مطهریمحمدرضا عارف گفت: ما به جدیت موضوع لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد را در مجلس پیگیری می کنیم، در این راستا فراکسیون امید مجلس جلسه فوق العاده برگزار کرد و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شد.

وی افزود: ما بیانیه ای را در این زمینه تهیه کرده ایم که امضاهای آن در حال جمع آوری است و ان شاءالله فردا در جلسه علنی مجلس قرائت می شود.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین بنا شده است که ما سوالاتی را در موضوع لغو سخنرانی ها از سه وزیر اطلاعات، کشور و دادگستری در مجلس داشته باشیم و متناسب با پاسخ هایی که این افراد می دهند تصمیم گیری خواهیم کرد.

عارف با اشاره به این که دو طرح در فراکسیون امید در حال آماده شدن است، گفت: طرح اول در موضوع آقای مطهری است که همکاران در کمیسیون در حال کار کردن در این زمینه هستند. تا فردا این طرح نهایی می شود و به امضا می رسد.

وی افزود: بر طبق این طرح ، باید جلوی اخلال در مراسم ها گرفته شود و ابهامی که بعضا وجود دارد به خصوص در مورد وظایف قانونی نهادهایی که باید نظم و مقررات را رعایت کنند، رفع شود.

عارف یادآور شد: ان شا الله با تهیه این طرح، از این گونه اقدامات پیشگیری شود زیرا امروز کشور نیاز به آرامش دارد از سویی نماینده حق قانونی اش است که در هر زمینه اظهار نظر کند. آزادی جزو شاه بیت های قانون اساسی ماست .در این راستا از طریق پیگیری، نظارت و اگر نیاز به اصلاح قانون یا قانون جدید باشد اقداماتی را انجام خواهیم داد.

رییس فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: همچنین طرح دیگری در این فراکسیون در حال آماده شدن است که این طرح در راستای مقابله با رفتار آمریکا است که بر طبق آن برخی از محصولات کشاورزی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد می شود، ورودش منع شود.

وی ادامه داد: این طرح با محوریت فراکسیون امید مجلس در حال پیگیری است و در راستای مقابله به مثل با رفتارهای آمریکاست.

علی مطهری نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی بنا بود صبح یکشنبه در روز اربعین حسینی در مشهد مقدس پیرامون تحلیل واقعه کربلا سخنرانی کند که لغو شد.

مطهری در آن روز درباره لغو سخنرانی خود در مشهد به رییس جمهوری نامه نوشت.

بعد از انتشار نامه مطهری بسیاری از مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لغو سخنرانی وی واکنش نشان دادند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

رییس جمهوری نیز عصر دیروز در پاسخ به نامه علی مطهری در خصوص لغو برنامه سخنرانی وی در روز اربعین حسینی در مشهد مقدس بدنبال اقدامات دادستانی این شهر، دستوراتی را خطاب به وزرای کشور و دادگستری صادر کرد.

وی تاکید کرد تعرض به آزادی های اساسی در کهف حصین ثامن الائمه(ع) مایه شرمساری است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :