ایجاد یک هزار و 800 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان اردبیل

تاریخ انتشار پست : 1395-9-6 دسته :

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: درصدد هستیم با همکاری بانکهای عامل ۱۸۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان استان اردبیل فراهم کنیم.

ایجاد یک هزار و 800 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان اردبیل

فرصت, مددجویان, اردبیل, ایجاد, شغلی

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ بهروز زلالی در جلسه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در اردبیل اظهار داشت: با برنامه های انجام شده درصدد هستیم با همراهی بیش از پیش بانک های عامل، تا پایان امسال یک هزار و 800 فرصت شغلی جدید را برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل ایجاد کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه توانمندسازی و خروج خانواده های نیازمند از چرخه حمایتی یکی از رویکردهای اساسی کمیته امداد محسوب می شود، از سال 74 تاکنون با اجرای طرح های خوداشتغالی و آموزش های مهارت های فنی و حرفه ای در استان اردبیل به تعداد 13 هزار و 550 نفر مددجو به مرحله خودکفایی رسیده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، خانوارهای مستعد شناسایی شده و از طریق مهارت آموزی و نیز تقویت برنامه های آموزشی نسبت به ایجاد اشتغال مولد ترغیب و تشویق می شوند.

زلالی با بیان اینکه از سال 74 تاکنون بیش از 13 هزار و 550 خانوار تحت حمایت کمیته امداد با اجرای طرح های خوداشتغالی به خودکفایی رسیده اند، بیان کرد: در دو دهه اخیر بیش از 38 هزار و 200 طرح اشتغال زا را در استان اجرا کرده ایم که در سایه اجرای آنها بیش از 13 هزار و 550 خانوار به توانمندی رسیده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در ادامه با بیان اینکه حفظ عزت، کرامت و استقلال خانواده های تحت حمایت و تامین منابع مالی آنها برای امدادگران این نهاد بسیار مهم است، اظهار کرد: امسال به 720 نفر از مددجویان بیش از 83 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده و 4 هزار و 400 نفر نیز در قالب نظام مهارتی و فنی و حرفه ای از آموزش های لازم تخصصی بهره مند شده و فرصت اشتغال برای آنها ایجاد خواهد شد.منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :