پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل و محاصره داعشی ها در مرکز شهر

تاریخ انتشار پست : 1395-9-6 دسته : بین الملل

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی های خود در شرق موصل، 20 محله را از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند.

پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل و محاصره داعشی ها در مرکز شهر

عملیات موصل, آزادسازی موصل, نیروهای عراقی, محور غربی, تروریست های داعش, عراق, موصل, بین الملل, محور شرقی

به نقل از طاها پخش به نقل از سومریه نیوز، فرمانده «عملیات نینوا می آییم» در گفتگو ای مطبوعاتی اعلام کرد: نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در ادامه پیشروی های خود ، توانستند 20 محله را از چنگ تروریست های داعش در ساحل چپ شرق موصل آزاد کنند.

وی افزود محله های : "کوکجلی، ملایین، ذهبی، شقق، خضراء، سماح1، سماح2، کرکوکلی، أربجیه، زهراء، تحریر، مصارف، قادسیة، إخاء، عدن، شیشان، علماء، أمن ومعلمین ومحاربین و 30 تموز" از چنگ تروریست های داعش آزاد شدند.

به نقل از یک منبع آگاه در فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، نیروهای ارتش، پلیس فدرال و دستگاه مبارزه با تروریسم عملیات پاکسازی نقاط آزاد شده در محور شرقی موصل را انجام می دهند و مین ها و بمب های کارگذاشته شده از سوی تروریست ها را خنثی می کنند تا مردم هرچه سریعتر به خانه های خود بازگردند.

نیروهای عراقی همچنین با ادامه پیشروی خود در محور شرقی موصل حلقه محاصره عناصر فراری داعش به مرکز شهر را تنگ تر کرده و آنها را تحت فشار قرار داده اند.

در محور غربی عملیات موصل نیز نیروهای بسیج مردمی پنجمین مرحله عملیات خود را روز گذشته (جمعه) شروع کردند و روستاهای "سمیر الصغیر، سمیر الکبیر، أم حجیر، خضیر، تفاحه، أبو نخیله ومجید العمر" را آزاد کردند. نیروهای بسیج مردمی عملیات پاکسازی نقاط آزادشده و تامین امنیت راه های ارتباطی را در این محور، همزمان با پیشروی های خود ادامه می دهند.

از سوی دیگر، نیروی هوایی ارتش عراق یک خودروی یک خودروی بمب گذاری شده که قصد هجوم به غیرنظامیان را در استان صلاح الدین داشت، هدف قرار دادند.

منهدم شدن این خودرو ومنفجر شدن آن در منطقه "زویه" در نزدیکی شرقاط، به انهدام یک کارگاه بمب سازی متعلق به تروریست های داعش در این منطقه نیز منجر شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :