حلب زیر آتش سنگین درگیری ها / آخرین حالت میدانی سوریه

تاریخ انتشار پست : 1395-9-7 دسته : سیاسی

ارتش سوریه و متحدین عملیاتی سنگین را در بخش محاصره شده شرق حلب شروع کردند.


به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛ ارتش سوریه و متحدین عملیاتی سنگین را در بخش محاصره شده شرق حلب شروع کردند.

محور اول عملیات، محور شمالی است که مدتی پس از آغاز بمباران های هوایی و توپخانه ای، نیروهای ارتش با همراهی لوا القدس توانستند به سمت میدان بعیدین الانذارات و حیدریه در محور بعیدین پیشروی کنند و به نزدیکی میدان بعدین برسند؛ اما به دلیل مقاومت شدید تروریست ها نتوانستند به میدان بعیدین مسلط شده و با ضد حمله تروریست ها عقب نشینی در دستور کار قرار گرفت و درگیری ها هنوز ادامه دارد.
آخرین حالت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری ها

تروریستم, تکفیری, سوریه, داعش, آمریکا
در محور دوم یعنی شمال شرقی بخش محاصره شده، ارتش توانسته ضربات کاری به تروریست ها وارد کند و بر تله الزهور در شرق منطقه ارض الحمرا که در مسیر جاده شهرک صنعتی شیخ نجار قدیم قرار دارد مسلط شده و ساعاتی پیش خبر رسید که قوات النمر توانستند پیشروی کرده و بر تعدادی از کارگاه های شهرک صنعتی قدیمی شیخ نجار مسلط شوند.
در سومین محور عملیاتی، در شیخ سعید درگیری ها به شدت ادامه دارد و هر لحظه شدت گرفته و منابع حامی ارتش سوریه خبر از پیشروی در این محور دادند؛ اما جزئیات هنوز مشخص نشده است.
آخرین حالت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری ها

در محورچهارم، بستان الباشا، ارتش سوریه توانست پیشروی های چشمگیری کرده و بر چندین ساختمان دیگه مسلط شده و چیزی تا اتمام پاکسازی این محله باقی نمانده است.
گفتنی است در محور خارج از حلب در جبهه غربی، منابع ارتش سوریه خبر از پیشروی در سوق الجبس و سیطره ارتش بر بخشی از این منطقه داده اند.
آخرین حالت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری ها


نیروی هوایی سوریه همسو با آتش توپخانه و موشک اندازهای ارتش، تروریست ها را در مورک، طیبه الامام، اللحایا، البویضه، لطمین، الزکاه، عطشان و کفرزیتا در ریف شمالی حماه را با آتش دقیق گلوله باران کرد.

نیروی هوایی سوریه طی چند پرواز مواضع داعش در فایل الثور و کوع السد در ریف شمالی شرقی حماه و همچنین مواضع دیگر تروریست ها در شهرها و نقاط ادلب، خان شیخون، جسرالشغور، معره حرمه، التمانعه، الکسیک، الکنده، کرسعه، الغسانیه و الناجیه را بمباران کرد.
آخرین حالت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری ها

درگیری ارتش سوریه با داعش در محورهای حویسیس واطراف میدان نفتی الشاعر و چاه های المهر و تپه های الصونه و روستای ابوالعلایا و پیرامون جب الجراح در ریف شرقی حمص ادامه دارد و نیروی هوایی طی چندین حمله به نیروهای داعش در السخنه و الشندخیات درریف شرقی و الوعر و تلبیسه و الرستندر ریف شمالی این شهر از حمله ارتش پشتیبانی کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :