پیاز و خیار؛ ضددرد های طبیعی دندان / راه حل فوق العاده خانگی برای دندان درد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-8 دسته : علمی آموزشی

دندان درد یکی از آزار دهنده ترین عارضه های است که فرد را آزار می دهد اما روش هایی طبیعی و خانگی با استفاده از خیارپیاز و روغن های گیاهی وجود دارد که به تسکین درد کمک می کند.


راه حل فوق العاده خانگی برای دندان درد/ پیاز و خیار؛ ضددرد های طبیعی دندان

دندانپزشک, دندان درد, بی حس کننده دندان, طب گیاهی, چای کیسه ای, مسکن قوی
به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛کمتر کسی است که حداقل یکبار در عمرش دندان درد را تجربه نکرده باشد. گاهی این دردها به قدری شدید است که مسکن ها هم تسکین دهنده آن نیستند.علاوه بر این در برخی شرایط امکان مراجعه به دندانپزشک وجود ندارد. در این مواقع استفاده از راهکارهای طبیعی وخانگی مثل معجزه عمل کرده و درد دندان رابه سرعت تسکین می دهند.

قطره یا شربت سرفه

قطره یا شربتهای سرفه معمولا حاوی مقدار کمی ماده بی حس کننده هستند که در کاهش و از بین بردن درد دندان موثر هستند. کافی است فقط یک یا دو قطره از این داروها را روی دندان ریخته ومعجزه آن را نظاره گر باشید.

پماد ویکس مسکنی قوی برای دندان درد

استفاده از پماد ویکس یک راهکار عجیب اما موثراست. در این روش این پماد را بر روی صورت در ناحیه ای که دندان شما درد می کند همراه با یک حوله راروی آن قرار دهید،الآن بر روی طرفی از صورتتان که درد می کند بخوابید تا سریع تر از آنچه که تصور می کنید درد کاهش یابد.

خیار

یکی از بهترین بی حس کننده ها دندان خیار است. یکبرش ازاین میوه را برروی دندان دردناک خود قرار داده و کاهش درد را بااین مسکن طبیعی تجربه کنید. علاوه بر این، برخی از مواد طبیعی مانند پیاز، سیر، علف گندم، آب نمک و اسفناج نیزدر تسکین درد دندان موثراند.

کیسه های چای

به منظور کاهش درد دندان یک چای کیسه ای داغ را مستقیم برروی دندانتان قرار دهید. چای به علت اسید تانیک در تسکین درد تاثیرگذاراست.

روغن گل میخک

روغن میخک یکی از محبوبترین درمان های مورد استفاده در طب گیاهی برای کاهش درد دندان است.این روغن به علت وجود اوژنول دارای خواص ضد باکتری و بی حس کنندگی است.

یک توپ پنبه را در مخلوطی از ¼ قاشق چای خوری روغن زیتون و دو یا سه قطره روغن میخک فرو برده و آن را در روی دندان مورد نظرقرار دهید. در سال های اخیر شرکت های داروسازی قطره میخک را تولید ودر داروخانه ها عرضه کرده اند.

ریشه زنجبیل

زنجبیل را به قطعات کوچکتربرش زده و آن را بر روی محل دردناک قرار دهید. به تدریج درد شما با این راهکار تسکین پیدا می کند. زنجبیل های باقی مانده را در یخچال قرار داده و برای دفعات پس از آن ها استفاده کنید.

سیاه زیره

نصف قاشق چای خوری از ACV با یک قاشق چای خوری روغن زیره سیاه و سفید، حرارت دادن به مخلوط و ترک آن برای خنک کردن. هنگامی که آماده شده، آبکشی دهان خود را با آن و پیشگیری از التهاب و عفونت.

زیره سیاه

نصف قاشق چای خوری از سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری روغن زیره سیاه مخلوط و آن ها را حرارت دهید.سبعد این ترکیب را بعد از سرد شدن دهان خود را با آن شورید. این ترکیب از التهاب و عفونت پیشگیری می کند.

کمپرس سرد

بهترین راه حل برای از بین بردن درد غیر قابل تحمل است به استفاده از کمپرس سرد و یا چیزهای دیگر سرد است. به عنوان مثال، شما می توانید کمپرس سرد در خارج از ناحیه دردناک قرار دهید و درد فروکش خواهد کرد.

توجه داشته باشد پس از تسکین درد به محض امکان پذیرشدن شرایط به دندانپزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دندان شما عفونت کرده و در اثر بی توجهی درنهایت مجبور به کشیدن دندانتان شوید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :