رونمایی از تالیفات جدید به زبان انگلیسی در شیراز

تاریخ انتشار پست : 1395-9-9 دسته :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از رونمایی پنج عنوان کتاب تالیف مشترک به زبان انگلیسی و فارسی در شیراز خبر داد.

رونمایی از تالیفات جدید به زبان انگلیسی در شیراز

زبان انگلیسی, شیراز, تالیفات جدید, پانزدهمین نمایشگاه بین المللی, رونمایی
به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در پانزدهمین نمایشگاه کتاب شیراز از پنج عنوان کتاب تالیف مشترک به زبان انگلیسی و فارسی رونمایی شد.
مریدی خاطر نشان کرد: این آثار شامل کتاب «فنون و صناعات ادبی» بر طبق فرهنگ اصطلاحات ادبی نوشته «مایر هوارد آبرامز» ترجمه ای از کتاب" Glosary of Literatory Term" نقد عملی نمایشنامه های انگلیس و آمریکا» با موضوع نقدی تحلیلی بر نمایشنامه های مدرن آمریکا و انگلیس و «انگلیسی برای زبان تخصصی الهیات» در زمینه الهیات است.
مریدی افزود: «نقد عملی اشعار مدرن انگلیس و آمریکا» با موضوع بررسی بیش از 284 سروده شاعران انگلیسی و آمریکایی و «خلاصه مباحث ادبیات انگلیس و آمریکا» شامل مفاهیم اصلی و زیاد موجود در ادبیات غرب از دیگر کتب تالیف شده است.
وی در مراسم رونمایی از این تالیفات از پیگیری تاسیس خانه ترجمه در استان فارس خبر داد و تصریح کرد: با توجه به وجود توانمندی های بسیار در حوزه ترجمه و نیاز به همگرایی این خانه به زودی شروع به کار می کند.
این کتاب ها توسط کیان پیشکار و بهزاد مریدی در زمینه های نقد ادبی، شعر و نمایشنامه و رمان بر طبق نیاز دانشجویان ادبیات انگلیسی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی تالیف شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :