هزاران برزیلی به سیاست های اقتصادی دولت اعتراض کردند

تاریخ انتشار پست : 1395-9-10 دسته : بین الملل

هزاران برزیلی با تجمع در مقابل کنگره این کشور علیه پیشنهاد دولت مبنی بر اصلاح قانون اساسی برای تعیین سقف هزینه عمومی اعتراض کردند.

هزاران برزیلی به سیاست های اقتصادی دولت اعتراض کردند

تظاهرات, ریاضت اقتصادی, بین الملل, رای گیری, برزیل, پیشنهاد دولت, اصلاح قانون اساسی, کنگره برزیل, میشل تمر, رئیس جمهور برزیل, بودجه بهداشت, تظاهرات کنندگان, سقف هزینه عمومی

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، براساس تخمین معاونت وزارت امنیت در برازیلیا حدود 10 هزار نفر از مردم در این تظاهرات علیه پیشنهاد مذکور که هزینه عمومی را برای 20 سال آینده محدود می کند و به طور خاص موجب ریاضت در بودجه بهداشت ؛درمان و آموزش و پرورش می شود، شرکت داشتند.

به نوشته روزنامه برزیلی 'او گلوبو' ، این تظاهرات منجر به درگیری بین عده ای از تظاهرات کنندگان که دو خودرو را واژگون کرده و سعی داشتند با پرتاب کوکتل مولوتف بر روی آنها خودروها را به آتش بکشند با پلیس شد که در جریان آن پلیس 6 نفر را بازداشت کرد.

همچنین پلیس با پرتاب گاز اشک آور بمب های گیج کننده و توپ های پلاستیکی به سوی تظاهرکنندگان سعی در متفرق کردن انها را داشت. این درحالی است که تظاهرات کنندگان به دیوار وزارت آموزش و پرورش که در نزدیکی کنگره قرار دارد آسیب وارد کردند.

قرار است که در آخرین ساعت های سه شنبه شب به وقت محلی، اولین رای گیری در مورد پیشنهاد اصلاح قانون اساسی در کنگره انجام گیرد .درصورتی که نمایندگان به آن رای مثبت دهند، رای گیری نهایی در روز 13 دسامبر (23 آذر ) برگزار خواهد شد.

بنابراین نقل از «میشل تمر» رئیس جمهوری برزیل هفته پیش هشدار داد اگر هزینه عمومی کنترل و اصلاحات مالیاتی اجرا نشوند، بدهی دولت در سال 2024 میلادی با تولیدات ناخالص داخلی برابر خواهد شد.

«میشل تمر» در سخنرانی خود در نشست شورای مشاوران رهبران کسب و کار و شهروندان برجسته برزیل اعلام کرد که دولتش پیشنهاد اصلاح سیستم پرهزینه بازنشستگی را به مجلس خواهد فرستاد زیرا بدون انجام این اصلاح، نمی توان بودجه عمومی را متعادل ساخت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :