عکس های نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز

تاریخ انتشار پست : 1395-9-12 دسته : مجازی

کاربران فضای مجازی تصویر ها و کامنت های خود را به مناسبت روز جهانی ایدز در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛ روز جهانی ایدز از سال 1988 به منظور افزایش بودجه ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض ها به اول دسامبر (10 آذر) هر سال اطلاق می گردد و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می شود. هدف زیاد از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

گفتنی است؛ در روز جهانی ایدز مردم لباس های شان را به روبان قرمز مزین می کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

کاربران فضای مجازی هم با انتشار تصاویری در شبکه های اجتماعی سعی در جلب توجه به این موضوع داشتند.

رامبد جوان نوشت:"من ایدز دارم،لطفاً بغلم کنین!نمیتونم مریضتون کنم!بغل کردن و روبوسی باعث انتقالHIVنمیشود!کودکانِ مبتلا به ایدز رو دریابیم."

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر

درمان ایدز, پویشهای روز جهانی ایدز, روز جهانی ایدز, راهکارهای مقابله با ایدز, دست دادن با بیمار ایدزی, راه های جلوگیری از ایدز

کاربری نوشت:"ایدز نه انگ است،نه تابو،نه یک هیولا ایدز تنها یک بیماریست،هم فردی،هم اجتماعی و با پنهانکاری و ناآگاهی گسترش میابد‼️ مبتلایان به ایدز را دریابیم."

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر


کاربری نوشت:"شعار امسال: ایدز درمان می شود. آیا می دانید نود و نه درصد افرادی که می دانند ایدز چیست نمی دانند ایدز درمان می شود؟"

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر


کاربری نوشت:"بشتابیم به سوی پایان همه گیری ایدز"

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر


کاربر دیگری نوشت:" لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید :
تفاوت زیادی بین دو جملهٔ «من مبتلا به اچ ای وی هستم» و «من مبتلا به ایدز هستم» وجود دارد و شاید حتی خود افراد مبتلا هم این دو جمله را به اشتباه به کار برده باشند.
یرای آغاز باید گفت که آنچه که ما با نام اچ ای وی می شناسیم تنها نام یک ویروس است. از حروف اول ویروس نقص سیستم ایمنی انسانی (Human Immunodeficiency Virus) گرفته شده است و نام بیماری نیست بلکه عامل ابتلا به یک بیماری است.
در واقع بین زمان ورود این ویروس به بدن و ورود به مرحله ای موسوم به ایدز فاصله زیادی وجود دارد افراد مبتلا به ایدز سال ها (حداقل۱۰ سال) قبل از بروز علایم، آلوده به این ویروس شده اند و در این مدت ویروس مشغول تخریب و آلوده کردن سلول های ایمنی بدن است بدون وجود هیچ گونه علامتی در ظاهر فرد مبتلا به اچ ای وی.
اچ ای وی مثبت بودن یا حامل ویروس بودن به معنای بیماری ایدز نیست. تنها به معنی وجود #ویروس در بدن است.
سال هاست که داروهای ضد رتروویروس وارد بازار و همینطور زندگی افراد اچ ای وی مثبت شده است که با روش های متفاوت جلوی تکثیر بیشتر ویروس را می گیرند و زمان ورود به مرحله ایدز را به تاخیر می اندازند. زمانی که می تواند بیش از۲۰ سال باشد، همینطور خطر ابتلای فرزند یک مادر مبتلا به عفونت با این ویروس را نیز تا حد مطلوبی کاسته است. با وجود چنین پیشرفت های درمانی، می توان گفت ابتلا به اچ ای وی پایان زندگی نیست بلکه آغاز به مبارزه ای است که سال ها ادامه خواهد داشت و هر روز امید ها به کشف راه های تازه تری برای درمان کامل این بیماری بیشتر می شود.
به امید جامعه ای عاری از بیماری ایدز

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر


کاربری نوشت:"شعار ایدز سال 2016 :(مهار همه گیری ایدز با اطلاع رسانی،پیشگیری،تشخیص زود هنگام ،درمان و حمایت از مبتلایان)

نظر کاربران فضای مجازی در مورد روز جهانی ایدز+تصاویر


منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :