شروع سفر 9 روزه ملک سلمان به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

تاریخ انتشار پست : 1395-9-13 دسته : بین الملل

پادشاه عربستان در نخستین سفر دوره ای خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس به امارات، قطر، بحرین و کویت می رود.

شروع سفر 9 روزه ملک سلمان به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

ملک سلمان, کویت, کشورهای عربی حوزه خلیج فارس, بین الملل, امارات, عبدالفتاح سیسی, پادشاه عربستان, عربستان, قطر, بحرین
به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری آناتولی، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، امروز (شنبه) با رفتن به امارات، سفر 9 روزه خود به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شروع کرد.

بنابر نقل از منابع دیپلماتیک قطر و کویت، پادشاه عربستان در 5 دسامبر (دوشنبه) به قطر می رود و سبعد برای مشارکت در نشست سران کشورهای عربی حوزه حاشیه خلیج فارس در 6 و 7 دسامبر (سه شنبه و چهارشنبه) عازم بحرین می شود و 8 دسامبر(پنج شنبه) در سفری سه روزه به کویت می رود.

روزنامه عربستانی عکاظ اعلام کرد: این سفر از روز شنبه با سفر به امارات شروع می شود. این در حالی است که اعلامیه رسمی ای درخصوص این سفر منتشر نشده است.

خبرنگار خبرگزاری آناتولی در قطر اعلام کرد: احمد رمیحی، مدیر دفتر رسانه ای وزارت خارجه قطر، این سفر را ضمن تاکید بر عمق روابط دوستانه میان دو کشور، تاریخی توصیف کرده است.

بهبود اقدامات کمیته مشترک کشورهای عربی، بررسی راه های تقویت روابط دو جانبه و مصاحبه درباره تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله موضوعاتی که در این نشست مطرح می شود.

منابع دیپلماتیک کویت نیز چندی پیش اعلام کردند سفر ملک سلمان به این کشور، از 8 دسامبر شروع می شود و به مدت سه روز ادامه می یابد.

امارات، قطر و بحرین از جمله کشورهایی هستند که در ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان مشارکت دارند و از سال 2015 حملات ضالمانه خود را به یمن شروع کردند.

با وجود انتشار خبرهایی از تمدید سفر عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر، که روز پنج شنبه گذشته در نخستین سفر رسمی خود وارد امارات شد، تاکنون خبری از زمان دقیق دیدار وی با پادشاه عربستان منتشر نشده است.

نقل از های رسانه ای که در روزهای اخیر منتشر شده اند از تلاش های امارات برای پایان دادن به اختلافات ایجاد شده میان مصر و عربستان خبر می دهند.

اختلافات میان مصر و عربستان از زمان رای دادن قاهره در اکتبر گذشته به حمایت طرح روسیه در خصوص شهر حلب در سوریه شروع شد. طرحی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و عربستان به شدت با آن مخالف هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :