اوباما بعد از ترک کاخ سفید چه شغلی برمی گزیند؟

تاریخ انتشار پست : 1395-9-13 دسته : بین الملل

وب سایت "ای .او .ال" در مطلبی به آینده شغلی باراک اوباما بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری وی پرداخت.

اوباما بعد از ترک کاخ سفید چه شغلی برمی گزیند؟

مارک زاکربرگ, آینده شغلی اوباما, رئیس جمهور منتخب آمریکا, شبکه تلویزیونی, دونالد ترامپ, باراک اوباما, بین الملل, تلویزیون, رئیس جمهور آمریکا

به نقل از طاها پخش به نقل از وب سایت "ای او ال"، بر طبق گفته های برخی منابع، باراک اوباما – رئیس جمهور آمریکا – قصد دارد بعد از پایان دوران ریاست جمهوری، یک شرکت رسانه ای متعلق به خود را تاسیس کند.

این منابع اظهار کرده اند اوباما قصد دارد بعد از اتمام عمر دولتش، بر رسانه ها تمرکز کند. این در حالی است که چگونگی انجام این امر – ساختن سریال اینترنتی و غیره – همچنان روشن نیست.

مسئول ارتباطات کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: "با این که رئیس جمهور تلاش هایش در الهام بخشیدن به جوانان را ادامه خواهد داد و همچنین، علاقه مند به تغییر روش های کسب اطلاع توسط مردم است، او برنامه ای برای ورود به بازار رسانه ها بعد از اتمام دولتش ندارد."

این در حالی است که بر طبق گفته های یک منبع دیگر، باراک اوباما با "مارک زاکربرگ" – مدیرعامل شرکت فیس بوک – نیز در پرو ملاقات شخصی ترتیب داده است و در این باره با وی رایزنی کرده است.

این خبرها، تغییرات غیرقابل پیش بینی را در رقابت های انتخاباتی آمریکا نشان می دهد. پیش از برگزاری انتخابات آمریکا، که در آن تمامی نظرسنجی ها از پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون – نامزد دموکرات – خبر می دادند، گمانه زنی ها درباره آینده حرفه ای دونالد ترامپ – رئیس جمهور منتخب آمریکا – بالا گرفته بود. نقل از ها حاکی بودند دونالد ترامپ قصد دارد یک شبکه تلویزیونی به نام "ترامپ تی وی" تاسیس کند.

بنا به نقل از "فایننشال تایمز"، "جرد کوشنر" – داماد ترامپ – با یک سرمایه گذار فعال در بخش رسانه ها مذاکراتی را درباره احتمال تامین سرمایه برای چنین شبکه تلویزیونی انجام داده بود. در آن زمان، ستاد تبلیغاتی ترامپ، چنین برنامه ای را تکذیب کرد. با این حال، ترامپ در آخرین روزهای تبلیغات برای ریاست جمهوری، با ویژگی "ویدیو های زنده فیس بوک" فعالیت کرده بود.

آیا اوباما نیز می خواهد یک شبکه تلویزیونی به نام "اوباما تی وی" تاسیس کند؟ پاسخ به این پرسش همچنان مشخص نیست؛ اما انجام این کار با اقدامات وی تاکنون همراستا نخواهد بود. در طول ریاست جمهوری وی، اوباما از شبکه های اجتماعی و رسانه های دیجیتال به طور خلاقانه ای استفاده کرده است. برای مثال، وی ویدیوهای کوتاهی را تهیه می کرد که مستقیما در حساب های کاربری اش در شبکه ‎های اجتماعی منتشر می شد.

هنگامی که مجله "رولینگ استون" از اوباما درباره برنامه های آینده اش پرسید، اوباما گفت مرکزی را با هدف بازبینی روش های خبررسانی، پیام رسانی و استفاده از فناوری و رسانه های دیجیتال سازمان دهی خواهد کرد.

در روزهای اخیر – و حتی پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – اوباما به صراحت درباره خطرناک بودن روش کار رسانه ها و علاقه مندی خود به تغییر آن اشاره کرده است. وی درباره روش های اشتباه خبررسانی ابراز نگرانی کرده است. وی گفته است ظهور تئوری های توطئه و انتشار آسان اخبار کذب، موجب شده است واقعیت های ساده درباره بحث های مختلف در دسترس عموم نباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :