بازداشت عامل تهدید به اسید پاشی در همدان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-14 دسته : اخبار اجتماعی

فردی که از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به تهدید ، اخاذی و اسید پاشی کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا همدان شناسایی و بازداشت شد.

بازداشت عامل تهدید به اسید پاشی در همدان

شناسایی, اسیدپاشی, تهدید, پلیس فتا, شبکه های اجتماعی

به نقل از خبرنگار طاها پخش ؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس فتا؛ "سرهنگ امینی" رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر تهدید و اخاذی در فضای مجازی، شناسایی عامل یا عاملان مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شاکیه حدود یکسال پیش با فرد ناشناسی برای ازدواج آشنا شده و از طریق شبکه های اجتماعی تصویر های خود را برای نامبرده ارسال کرده ولی متهم تقاضای تصویر های بدون پوشش را از وی نموده و تهدید کرده در صورت عدم ارسال به صورت وی اسید خواهد پاشید.

وی تصریح کرد: کارشناسان ما با انجام اقدامات فنی و بکار گیری شگرد های خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و بعد از اخذ دستور مقام قضایی نهایتا متهم را بازداشت کردند.

سرهنگ امینی اظهار داشت: در بازجویی های فنی مشخص شد، متهم از اقوام شاکیه بوده و بخاطر کینه ای که از پدر شاکی داشته است از طریق شبکه های اجتماعی با شاکیه ارتباط برقرار کرده و پس از جلب اعتماد از وی چند تصویر گرفته ولی برای رسیدن به اهداف شوم خود باید از شاکی چند تصویر بدون حجاب می گرفته که شاکی در مقابل دادن تصویر ها مقاومت کرده و متهم، وی را مورد تهدید قرار داده است.

وی هشدار داد: موضوع عدم اعتماد در فضای مجازی، مسئله ای است که شاید تمام افراد آن را تأیید کنند، اما بسیاری از موارد سوءاستفاده به علت اعتماد نابه جای کسانی بوده که هرگز فکر نمی کردند دچار چنین مشکلی شوند. در این بین اعتماد زنان و دختران جوان به افراد غریبه آسیب های بسیاری را به دنبال دارد، بعد لازم است کاربران در محیط های مصاحبه مجازی به کسی اعتماد نکرده و به هیچ وجه تصویر ها و فیلم های خصوصی و خانوادگی را در این محیط ها ارسال نکنند چرا که امکان دسترسی و سوء استفاده اشخاص دیگری به آن امکان پذیر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :