افزایش مصرف گاز CNG در اردبیل

تاریخ انتشار پست : 1395-9-15 دسته :

مدیر شرکت منطقه ای نفت اردبیل گفت: در ۸ ماهه امسال میزان مصرف CNG در استان اردبیل از مرز ۱۳۳ میلیون و ۵۸۰ هزار متر مکعب گذشت و ۹.۸ درصد افزایش یافت.

افزایش مصرف گاز CNG در اردبیل

سی ان جی, اردبیل, مصرف, افزایش, گاز

به نقل از طاها پخش ؛ سیدحجت مدنی در جلسه بررسی میزان مصرف مواد نفتی در اردبیل افزود: در 8 ماهه امسال شاهد افزایش مصرف CNG در منطقه اردبیل اردبیل بودیم به طوری که متوسط مصرف روزانه CNG در 62 باب جایگاه منطقه 540 هزار متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه مصرف CNG در این مدت از مرز 133 میلیون و 580 هزار متر مکعب گذشت، گفت: این میزاننسبت به 8 ماهه نخست سال 94 به میزان 123 میلیون و 842 هزار متر مکعب 9.8 درصد افزایش داشته و بر همین اساس از بابت مصرف CNG در 8 ماهه سال 95 مقدار 134 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شده است.

مدیر شرکت منطقه ای نفت اردبیل بیان کرد: مصرف CNG در آبان ماه امسال 13 میلیون و 850 هزار متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 درصد کاهش داشته است و این میزان کاهش مصرف در این مدت مربوط به برودت هوا و بارش سنگین برف که باعث قطع برق و افت فشار گاز در منطقه شده بود، است به طوری که این افت فشار گاز باعث تعطیلی جایگاههای CNG برخی شهرهای استان شد.

مدنی در مورد مصرف نفت گاز نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل تصریح کرد: در 8 ماهه امسال مقدار 33 میلیون لیتر نفت گاز از طریق خط لوله از انبار نفت اردبیل به نیروگاه انتقال یافته که این مقدار در مقایسه با مدتمشابه سال گذشته که میزان 81 میلیون لیتر بوده به میزان 59 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به دلیل اصلی این کاهش مصرف در نیروگاه اردبیل افزود: تامین به موقع گاز این نیروگاه براساس دستورالعملهای مقام عالی وزارت نفت توسط شرکت گاز استان و هوای مساعد منطقه از دلایل کاهش مصرف نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل بوده است.

انتهای پیام/ح

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :