فرجام پرونده مرگ دختر جوان و مرد رمال

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : آخرین اخبار حوادث

تیم کارشناسی بعد ازبررسی های لازم، مقصران مرگ دختر جوان و مرد رمال را معرفی کردند. براساس نظریه شرکت گاز، صاحب خانه و مرد رمال در این ماجرا مقصر شناخته شدند.


روزنامه ایران: تیم کارشناسی بعد ازبررسی های لازم، مقصران مرگ دختر جوان و مرد رمال را معرفی کردند. براساس نظریه شرکت گاز، صاحب خانه و مرد رمال در این ماجرا مقصر شناخته شدند.

روز 13 دی سال 93 مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از مرگ مستأجرش ودخترجوانی درخانه خبر داد.

به دنبال اعلام این خبر تیم تحقیق راهی محل حادثه شده و با جسد دختر جوان و مرد میانسال روبه رو شدند.

 صاحب خانه به تیم جنایی گفت: ساعتی قبل خواهر زاده حجت- مرد میانسال- به سراغم آمد و گفت هر چه زنگ خانه دایی اش را می زند کسی در را باز نمی کند. حجت مستأجر جدیدم بود و چهار روز قبل به خانه ام اسباب کشی کرده بود. البته قرار بود او پس از تعمیرات اسباب کشی کند ولی نمی دانم چرا زودتر اسباب هایش را آورده بود.همان موقع درحالی که نگران شده بودم به همراه برادرزاده حجت به خانه آمده و با کلید یدکی وارد خانه شدیم.اما به محض ورود با جسد او و دختر جوان غریبه روبه رو شدیم.

ازسوی دیگر مأموران در بررسی ها متوجه شدند دودکش خانه به صورت غیر استاندارد در کوچه نصب شده و راه خروج هوا نیز مسدود است. از طرفی حجت از شیلنگ 4 متری برای اتصال استفاده کرده و از یک لوله گاز سه انشعاب گرفته بود.بعد ازتحقیقات مقدماتی، اجساد به پزشکی قانونی منتقل شد و بررسی ها برای شناسایی هویت دختر جوان ادامه یافت. در ادامه مشخص شد المیرا چندی قبل برای فالگیری به خانه مرد رمال آمده که قربانی نشت گازشده بود.

با توجه به اعلام نظر کارشناسی درخصوص مرگ ، به دستور بازپرس جنایی هیأت کارشناسی برای شناسایی مقصریا عاملان حادثه تشکیل شد.بعد ازبررسی های صورت گرفته مشخص شد صاحب خانه به خاطر اجاره دادن زیرزمین که محل مناسبی برای سکونت نبوده، نصب دودکش غیر استاندارد در کوچه به جای پشت بام و رعایت نکردن مقررات امینی 40 درصد، شرکت ملی گاز استان تهران به خاطرضعف نظارت 30 درصد و مرد رمال به خاطر تخطی و تخلف از مقررات دولتی و نصب غیرمجازدو دستگاه اجاق گاز علاوه بر آب گرمکن دیواری، 30 درصد مقصر شناخته شدند.

به دنبال اعلام نظریه کارشناسی مرد صاحب خانه به شعبه پنجم بازپرسی مراجعه کرد و با همراه داشتن دو شاهد به نسرین مرادی- دادیار شعبه پنجم بازپرسی دادسرای جنایی تهران- مدعی شد که خانه اش مشکلی نداشته و قبل از این نیز افرادی در آن خانه ساکن بوده و هیچ مشکلی برایشان پیش نیامده است.

بنابراین دادیار جنایی ازهیأت کارشناسی خواست برای بررسی موضوع دوباره وارد عمل شوند. اما به خاطر اینکه خانه مورد نظر تغییر کاربری داده شده وبه مغازه مکانیکی تبدیل شده بود نظریه نهایی منوط به نظریه کارشناس آتش نشانی اعلام شد. طبق نظریه کارشناسان آتش نشانی هم دلیل حادثه نصب غیر استاندارد آبگرمکن زیر پلکان منتهی به زیر زمین و انتشار گاز مونوکسید کربن بود.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :