برگزاری مانور زلزله (زمین لرزه) در یاسوج

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته :

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:با هدف آمادگی دانش آموزان و نیروهای امدادی مانور ایمنی و زمین لرزه با شعار (مدرسه ایمن جامعه تاب آور) در مدرسه دخترانه الزهرا یاسوج برنقل ازد.

برگزاری مانور زمین لرزه در یاسوج

کهگیلویه و بویراحمد, آمادگی دانش آموزان, مانورزلزله

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری در آئین برگزاری این مانور، کهگیلویه و بویراحمد را یکی از نقاط مستعد و در معرض خطر زمین لرزه دانست و گفت: ارائه آموزشهای همگانی برای کاهش خسارات و تلفات جانی ناشی از بروز حوادث احتمالی نظیر زمین لرزه در استان ضروری است.

وفایی مقدم افزود: به همین منظور برگزاری چنین مانورهایی را در مدارس و دانشگاهها در دستور کار قرار دادیم تا در طول سال بطور مستمر برگزار شوند.

دنیا بین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز با بیان اینکه در طول سال مانورهای مختلفی ویژه نیروهای امدادی و مردم برگزار می شود گفت: هدف از برگزاری این مانورها بالا بردن سطح آمادگی نیروهای امدادرسان ،افزایش آگاهی و ایجاد آمادگی در بین دانش آموزان و مردم است.

رستمی مدیرعامل آتش نشانی یاسوج و حومه نیز با اشاره به اینکه این نهاد با تمام قوا و امکانات فردی و خودرویی در هنگام بروز حوادث احتمالی نظیر سیل،زمین لرزه و آتش سوزی آماده خدمت رسانی به شهروندان و روستاهای حومه این شهر است از مردم خواست در چنین مواقعی مسیر تردد خودروهای امدادی نظیر آتش نشانی،هلال احمر و اورژانس 115 را باز کنند تا با حضور به موقع و سریع از میزان خسارات و تلفات جانی و مالی بکاهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :