برگزاری مانور سراسری زلزله (زمین لرزه) در مدارس آذربایجان غربی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته :

همزمان با سراسر کشور، آیین نمادین هجدهمین مانور سراسری زمین لرزه با شعار مدرسه ایمن؛ جامعه تاب آور در مدرسه شاهد بهشت آئین شهدا ناحیه یک ارومیه برگزار گردید.

برگزاری مانور سراسری زمین لرزه در مدارس آذربایجان غربی

ارومیه, زلزله, آذربایجان غربی, برگزار, سراسر

به نقل ازخبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: مطالعه علمی تاریخچه حوادث طبیعی در سراسر دنیا و برخورد منطقی با این حوادث می تواند در به حداقل رسیدن آسیبهای احتمالی موثر باشد.

قدرت اله قاسمی با اشاره به اهمیت برگزاری مانور زمین لرزه در مدارس افزود: آموزش و پرورش با آموزش مسائل ایمنی به دانش آموزان، آموزش روشهای صحیح پناهگیری و واکنش سریع در مواقع بحران نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات حوادث طبیعی ایفا می کند.

وی در ادامه بیان کرد: از دست دادن آرامش و برخورد احساسی مهمترین چالش در مواجه با بحران و حوادث طبیعی است و خروجی مانور زمین لرزه می تواند حفظ آرامش در مواقع بحرانی باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم هم افزایی کلیه دستگاههای اجرایی ذی ربط در مواقع وقوع حوادث، اظهار داشت: در شرایط کنونی وقوع زمین لرزه های اخلاقی در جامعه نیز باید مورد توجه مسئولان فرهنگی قرار گیرد..

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: از 43 نوع حادثه طبیعی در دنیا، 34 نوع آن در ایران رخ داده است لذا باید جلوگیری و مقابله با حوادث طبیعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی نیز 27 نوع حادثه طبیعی رخ داده است؛ ادامه داد: دانش آموزان باید با فراگیری آموزشهای لازم به عنوان سفیران جلوگیری و مقابله با بحران در خانواده ها نقش موثری ایفا کنند.

برگزاری مانور سراسری زمین لرزه در مدارس آذربایجان غربی


انتهای پیام/ب

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :