افزایش عرضه نفت خام از سوی صادرکنندگان و سقوط بهای طلای سیاه

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : بین الملل

در پی افزایش صادرات کشورهای تولید کننده نفت، بهای جهانی طلای سیاه کاهش یافت.

افزایش عرضه نفت خام از سوی صادرکنندگان و سقوط بهای طلای سیاه

بین الملل, افزایش عرضه جهانی نفت, نفت برنت دریای شمال, کشورهای صادر کننده نفت, نفت وست تگزاس اینترمیدیت, بهای نفت, اقتصاد بین الملل

به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری رویترز، بهای جهانی نفت بعد از آنکه کشورهای بزرگ صادرکننده برخلاف توافق اوپک، عرضه خود را افزایش دادند، کاهش یافت.

بر این اساس، نفت برنت دریای شمال با 19 سنت کاهش (معادل 0.3 درصد) به 54 دلار و 57 سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با 32 سنت کاهش ( معادل 0.6 درصد) 51 دلار و 47 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

معامله گران بازار انرژی علت کاهش بهای نفت در بازار جهانی را عرضه بیشتر نفت از سوی اعضای اوپک و روسیه عنوان کردند. تولید اعضای اوپک در ماه میلادی جاری (نوامبر) به 34 میلیون و 190 هزار بشکه در روز رسیده است. ماه میلادی گذشته (اکتبر) میزان صادرات اعضای اوپک 33 میلیون و 820 هزار بشکه در روز بود. همچنین روسیه روز گذشته اعلام کرد میانگین تولید نفت خام این کشور در ماه نوامبر 11 میلیون و 210 هزار بشکه در روز بود که بالاترین میزان در 30 سال گذشته است. این بدان معناست که اعضای اوپک و روسیه نیمی از نیازهای جهانی نفت را تولید کرده اند.

روسیه و کشورهای صادر کننده نفت در اجلاس وین به توافق رسیدند صادرات نفت خود را کاهش دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :