سرمایه گذاری صنعت چرم بومی است / درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری کشور از صادرات کیف و کفش

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : اقتصادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه ۲۰۰ میلیون جفت کفش در کشور تولید و از صادرات آن ۱۲۰ میلیون دلار درآمد داریم.

درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری کشور از صادرات کیف و کفش/ سرمایه گذاری صنعت چرم بومی است

نمایشگاه کیف و کفش, وزیر صنعت, اشتغال, نعمت زاده, پوست خام, نمایشگاه, نمایشگاه بین المللی, واحد صنعتی, صادرات
به نقل از گروه طاها پخش ،در سومین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته که تا 19 آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران از ساعت 9 تا 5 بعدازظهر آماده استقبال از بازدیدکنندگان است، 220 شرکت ایرانی و 80 شرکت خارجی از 4 کشور شامل آلمان، ایتالیا، ترکیه و چین شرکت کرده اند و مشارکت کنندگان در این بخش جدیدترین محصولات و کالاهای خود در زمینه تولید کیف، کفش، زیره، پاشنه، چرم، چرم مصنوعی، محصولات چرمی، چسب، فوم، مواد شیمیایی و ماشین آلات وابسته را به معرض نمایش می گذارند.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه این نمایشگاه با بیان اینکه صنعت کفش کشور رو به پیشرفت است، گفت:کمبودهایی در بخش های متفاوت وجود دارد اما نسبت به سال های گذشته در این صنعت تحول ایجاد شده است و سالانه بین 110 تا 120 میلیون دلار کیف، کفش و صنایع وابسته به آن از تولیدات داخل صادر می شود اما این میزان به مراتب باید افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حدود 120 هزار نفر در صنعت کیف و کفش کشور اشتغال دارند، بیان کرد: تعدادی از این واحدها صنعتی، و تعدادی به صورت صنوف تولیدی هستند که سالانه نزدیک به 200 میلیون جفت کفش در کشور تولید می کنند و حدود 120 میلیون جفت کفش توسط واحدهای صنعتی و 80 میلیون هم توسط صنوف تولید می شود.

وزیر صنعت با معرفی بازار به عنوان بهترین راه برای رشد تولیدات کفش، اظهارداشت: اگر خریداران نسبت به تولیدات داخلی بی توجه باشند این بخش رشد نخواهد کرد و در حال حاضر 3 قطب چرم سازی در کشور وجود دارد و وزارتخانه حتماً از تولید چرم مرغوب در کشور حمایت می کنیم.

وی با اشاره به تعیین عوارض برای صادرات پوست خام و سالامبر بیان کرد: هدف ما از صادرات محصولات تولیدی چرم و کیف با ایجاد ارزش افزوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید مطابق نیاز بازار جهانی در تولید کفش و کیف حرکت کنیم، گفت: سرمایه گذاری صنعت چرم بومی است و باید بخش مدرن سازی آن تقویت شود و برای رسیدن به این هدف لازم است در دانشکده دوره ویژه برای طراحی کیف و کفش برگزار شود تا جوانان با این شغل بیشتر آشنا شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :