رکورددار فروش در طرح پاییزه کتاب کدام شهر است؟

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : فرهنگی و هنری

طرح پاییزه کتاب و طرح های مشابه آن تا به امروز توانسته اند به حالت کتابفروشان و میزان فروش آنها کمک کنند.

رکورددار فروش در طرح پاییزه کتاب کدام شهر است؟

کتابفروشی تهران, طرح پاییزه کتاب, فروش کتاب, طرح های کتابخوانی فصلی, کتابخوانی

به نقل از خبرنگارطاها پخشطاها پخشطاها پخش طرح پاییزه کتاب این روزها در حالی به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود که توانسته موج بسیار عجیبی را در حوزه کتاب و فروش به راه بیندازد. به صورتی که بسیاری از کتابفروشان خواستار تداوم اجرای اینگونه طرح ها شدند و برخی معتقدند، این طرح ها به علت اینکه سراسری هستند می توانند جایگزین نمایشگاه های کتاب بشوند.

بنابراین نقل از، طرح پاییزه کتاب و طرح های مشابه آن تا به امروز توانسته اند به حالت کتابفروشان و میزان فروش آنها کمک کنند و موجب تشویق مردم به کتابخوانی شده اند.

بنا بر آخرین آمار به دست آمده تا به حال 673 کتابفروشی به عضویت طرح پاییزه کتاب درآمده اند که از این میان، 118 کتابفروشی از تهران، 80 کتابفروشی از اصفهان و 77 کتابفروشی از قم هستند.

هم اکنون 459167 کتاب در طرح پاییزه کتاب به فروش رفته و پرفروش ترین کتابفروشی ها براساس کتاب به ترتیب «شهر کتاب مشهد» با 21193 عنوان، «رشد» اهواز با 20079 عنوان و «فرازمند رشت» با 18907 هستند.

استان های تهران با فروش 81916 عنوان کتاب، خراسان رضوی با 67087 عنوان و اصفهان با 46582 عنوان پرفروش ترین استان ها براساس کتاب به حساب می آیند.

خاطرنشان می شود؛ از پرفروش ترین کتاب های طرح پاییزه کتاب می توان به کتاب های «من پیش از تو» نوشته جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی، «ملت عشق» نوشته الیف شافاک با ترجمه ارسلان فصیحی، «جزء از کل» با ترجمه پیمان خاکسار، «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی با ترجمه عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی و علی شهروز اشاره کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :