ترامپ خواستار فسخ قرارداد دولت آمریکا با بوئینگ شد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : انتخابات

دونالد ترامپ در پیامی توییتری از قرارداد تابستان گذشته آمریکا با بوئینگ برای خرید هواپیمای جدید ویژه حمل رئیس جمهور انتقاد کرد.


ترامپ خواستار فسخ قرارداد دولت آمریکا با بوئینگ شد

رئیس جمهور منتخب آمریکا, ایر فورس وان, قرارداد بوئینگ با یکم نیروهی هوایی آمریکا, ایر فورس تو, یکم نیروی هوایی آمریکا, دونالد ترامپ, بین الملل, هواپیمای ویژه حمل رئیس جمهور آمریکا, هواپیمای حامل رئیس جمهور آمریکا, فسخ قرارداد یکم نیروهای هوایی آمریکا با بوئینگ
به نقل از طاها پخش به نقل از یو اس ای تودی، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور منتخب آمریکا، امروز (سه شنبه)، در پستی توییتری، خواستار فسخ قرارداد دولت آمریکا با شرکت «بوئینگ» برای ساخت هواپیمای جدید مخصوص حمل رئیس جمهور این کشور شد.

ایر فورس وان (یکم نیروی هوایی آمریکا) طبق قراردادهایی که ژانویه و ژوئیه سال جاری میلادی با بوئینگ منعقد کرد، ساخت هواپیمای جدیدی را برای رئیس جمهور آمریکا به این شرکت سفارش داد. بوئینگ متعهد شد تغییراتی را در فضای داخلی، سیستم های الکتریکی، هیدرولیکی و تعمیر و نگهداری مدل 747 خود انجام دهد.

هزینه این قرارداد مشخص نشده است. با این وجود، ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: بوئینگ در حال ساخت مدل جدیدی از بوئینگ 747 برای رؤسای جمهور آتی آمریکاست؛ اما هزینه های این طرح دیوانه کننده و بالغ بر 4 میلیارد دلار است. سفارش خرید این هواپیما را لغو کنید.

ایر فورس وان (هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا (به هواپیمایی گفته می شود که حامل رئیس جمهور آمریکا باشد. در حال حاضر دو فروند هواپیمای ویژه برای حمل رئیس جمهور استفاده می شوند که از نوع VC-25 ویژه نیروی هوایی آمریکا هستند. این دو هواپیما از نوع بوئینگ ‎747-200B بوده و برای مقابله احتمالی با حمله تروریستی علیه شخص رییس جمهور طراحی شده اند. این هواپیماها ویژگی سوختگیری در هوا و همچنین تجهیزات ارتباطی مجهز و سیستمهایی برای کنترل جنگ در مواقع حساس از داخل هواپیما را دارند. از دیگر تجهیزات این هواپیماها سیستم ضد موشکی آنهاست. هواپیمای حامل معاون رئیس جمهور آمریکا، «دوم نیروی هوایی» (ایر فورس تو) نامیده می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :