آمریکا قادر به نقض برجام نیست | واعظی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : دانستنی های علمی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که برجام با توافق بین المللی امضاء شده و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و یک سند بین المللی محسوب می شود، بنابراین آمریکا نمی تواند به تنهایی این سند را نقض کند.


خبرگزاری ایرنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که برجام با توافق بین المللی امضاء شده و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و یک سند بین المللی محسوب می شود، بنابراین آمریکا نمی تواند به تنهایی این سند را نقض کند.

واعظی, آمریکامحمود واعظی در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری البرز که عصر سه شنبه در آمفی تئاتر پارک شهید چمران کرج برگزار شد، خاطرنشان کرد: امریکا امروز نمی تواند به آنچه که می گوید عمل کند، بنابراین اگر خلاف تعهدات اقدام کند خود زیان می بیند.

وی افزود: مردم در تحریم ها مقاومت کردند و با تبعیت از تصمیم دولت برای دفاع از اصول و اعتقادات مردم برای برداشته شدن تحریم های ظالمانه 30 ماه از دولت حمایت کردند که با آرامش مذاکره کنند و به احقاق حقوق ملت ایران برسند.

واعظی افزود: در دوران گذشته و موانعی که ایران از آنها عبور کرده، بزرگترین مولفه مردم بزرگ ایران و رهبری فرزانه بوده اند، بنابراین باید آرامشی داشته باشیم که آینده روشنی در راه است.

وی با اشاره به اینکه جهان در حال تغییر است و قدرت تسلیحات نظامی نیست، گفت: اکنون کسی که می تواند از قدرت فکر و قدرت نرم مبنی بر فرهنگ و اندیشه استفاده کند، پیروز است.

**استان البرز در آستانه جهش بزرگ

وزیر ارتباطات افزود: اکنون برای پیشرفت باید از قدرت نرم در ابعاد متفاوت کشور بهره ببریم. در دولت قبل 213 طرح در یک جلسه یک ساعته تصویب می شد، ولی در دولت یازدهم با تدبیر مصوبات کارشناسی شده و برای تحقق آنها با برنامه ریزی و پژوهش اقدام شده است.

وی در ادامه با تقدیر و تشکر از مردم فهیم البرز برای استقبال پرشوری که از رییس جمهوری در سفر به استان البرز داشتند، افزود: اهتمام ویژه ای برای دریافت مصوبات بیشتر از سوی استان صورت گرفت که دستاوردهای بسیار خوبی نیز داشت.

وی ادامه داد: در مجموعه پیگیری های جدی برای رفع موانع و معضلات بزرگ استان وجود دارد از این رو انتظار می رود که برای تحقق مصوبات سفر رییس جمهوری به البرز نیز این روند دنبال شود.

واعظی با اشاره به 16 آذر روز دانشجو نیز گفت: این روز یادآور ایثارگری 3 دانشجو است که جان خود را کف دستشان گذاشتند تا کشور را از خفقان آن دوره نجات دهند، بنابراین یاد و خاطره آنها گرامی داشته می شود.

**پژوهش اساسی رشد و توسعه در دولت یازدهم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برای رشد در حوزه های متفاوت کشور باید به پژوهش به شکل ویژه ای توجه شود چراکه در دولت تدبیر و امید تلاش شده سلیقه ای تصمیم گیری نشود و مشورت با افراد با تجربه به جد در دستور کار است، بنابراین معنای واقعی تدبیر در یافتن راه حلی عقلانی برای حل مشکلات است.

واعظی گفت: امسال 700 هزار شغل ایجاد شده ولی بیکاری جوانان به اندازه ای بود که به چشم نیامده است، بنابراین باید به سوی دانش بنیان شدن اقتصاد و سایر موضوعات کشور حرکت کنیم.

**تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان

وی افزود: 140 وام وجوه اداره شده مصوب شده تا شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از این طریق حمایت شوند.

واعظی اضافه کرد: در استان البرز مجموعه فرودگاهی پیام می تواند کمکی برای اقتصاد استان باشد. شهرک آی سی تی را در این محل ایجاد کرده و منطقه ویژه نیز به زودی فعال می شود که در خدمت کسب و کار و رونق اقتصادی استان قرار گیرد.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :