طاها پخش

سیاسی > طرح مراجعه به آرای عمومی درباره حقوق مدیران

طرح مراجعه به آرای عمومی درباره حقوق مدیران


تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 بازدید : 0

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مراجعه به آرای عمومی درباره میزان حقوق دریافتی مدیران با قید دو فوریت در مجلس کلید خورد.


خبرگزاری فارس: نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مراجعه به آرای عمومی درباره میزان حقوق دریافتی مدیران با قید دو فوریت در مجلس کلید خورد.

حقوق دریافتیحسینعلی حاجی دلیگانی گفت: به دنبال دریافت حقوق های نجومی از سوی برخی از مدیران طرحی با قید دو فوریت در مجلس تهیه شد که بر طبق آن برای تعیین میزان حقوق دریافتی مدیران به آرای عمومی مراجعه شود.

وی افزود: بر طبق اصل 59 قانون اساسی علاوه بر مراحل قانونگذاری که در مجلس وجود دارد، مجلس می تواند با تصویب دوسوم نمایندگان برای امر مهمی همچون مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مستقیماً آرای مردم را اخذ کند.

متن طرح به شرح زیر است:

ماده واحده به منظور اجرای اصل 59 قانون اساسی که تصریح دارد در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قوه مقننه می تواند به آرای عمومی مراجعه کند. بر طبق این طرح میزان حقوق دریافتی مدیران به آرای عمومی گذاشته می شود.

تبصره (1)- بر طبق این طرح میزان حقوق های پیشنهادی برای مدیران در گزینه های متفاوت مشخص می شود و مردم حقوق موردنظر را با رأی خود مشخص می کنند و هر گزینه ای که بالاترین رأی را بیاورد بعلاوه آرای داده شده به گزینه حقوق های پایین تر رأی غالب در همه پرسی محسوب می شود.

تبصره (2)- هر ساله به همان میزان که حقوق دیگر کارکنان دولت افزایش پیدا می کند، حقوق مدیران نیز به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: برترینها
برچست ها :
دسته : سیاسی

مطالب مشابه
Related Links

مطالب تصادفی
Random Links

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد