جوانترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته : ورزشی

این نقل از بر آن است که جوانترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را معرفی کند.


جوانترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

جوانترین گلزن لیگ قهرمانان, لیگ قهرمانان اروپا, جوانترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا, بازیکنان جوان فوتبال
به نقل از طاها پخش ،لیگ قهرمانان اروپا همیشه از رقابت های پرطرفدار جهان بوده است. این رقابت ها میان تیم های مطرح اروپایی برگزار می شود و معمولا هم بازی های جذابی را در چارچوب این رقابت ها شاهد هستیم. این نقل از بر آن است که جوانترین بازیکنانی که در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته اند را معرفی کند.

1 . سلستین بابایرو: این بازیکن نیجریه ای جوانترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به حساب می آید. وی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در حالی که فقط 16 سال و 87 روز سن داشت در سال 1994 اولین بازی اش را برای اندرلخت انجام داد و نام خودش را به عنوان جوان ترین بازیکنان این رقابت ها مطرح کرد.بابایرو در سال 1997 به چلسی ملحق شد و جام های زیادی را به همراه آبی پوشان لندنی به دست آورد.

2. الن هیلالوویچ: این بازیکن زمانی که 16 سال و 128 روز سن داشت، برای تیم دیناموزاگرب در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. البته در آن دیدار تیم پاری سن ژرمن با نتیجه 2 بر 0 مقابل دینامو به برتری رسید اما هیلالوویچ به عنوان دومین بازیکن جوان لیگ قهرمانان اروپا نام گرفت.وی مودریچ جدید فوتبال کرواسی لقب گرفته است و در آینده نزدیک به یکی از ستارگان فوتبال تبدیل خواهد شد.

3. یوری تیلمنس: وی زمانی که تنها 5 سال داشت، بازی در آکادمی خردسالان اندرلخت را شروع کرد و پیش از بازی در لیگ قهرمانان اروپا در تیم زیر 21 ساله های بلژیک نیز خودش را مطرح کرد. یوری زمانی که تنها 16 سال و 148 روز سن داشت اولین بازی اش را برای باشگاه اندرلخت در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد.

4. کریس ماوریاس: این بازیکن زمانی که 16 سال و 242 روز سن داشت در فصل 2010 برای پاناتیناکو در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. البته او در آن فصل جزء بهترین بازیکن های تیمش نبود اما به عنوان بازیکنی جوان از خود رکوردی را بر جای گذاشت. این بازیکن به عنوان جوانترین گلزن تیم پاناتیناکو در دربی مقابل المپیاکو نیز به حساب می آید.

5. برایان کریستانته: بازیکن ایتالیایی که برای تیم بزرگ میلان بازی کرده است. وی زمانی که 16 سال و 279 روز سن داشت، برای میلان در مرحله گروهی رقابت های لگی قهرمانان اروپا به زمین رفت. البته این بازیکن در میلان فروغ زیادی نداشت و سبعد به بنفیکا منتقل شد. وی در حال حاضر که 21 سال دارد به صورت قرضی برای پسکارا بازی می کند.

6. پیتر اوفوری: این بازیکن جوانترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به حساب می آید. این بازیکن در سال 1998 زمانی که فقط 17 سال و 195 روز سن داشت، برای تیم المپیاکو وارد زمین شد. او در این مسابقه فقط 9 دقیقه بازی کرد اما در همین 9 دقیقه موفق شد دروازه حریف را باز کند و جوانترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا لقب گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :