تجهیز 28 راهدارخانه با اعتباری بالغ بر 515 میلیون تومان در استان زنجان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته :

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت : در استان زنجان 28 راهدارخانه با اعتباری بالغ بر 515 میلیون تومان ( از لحاظ گرمایشی –تجهیز پتوو....) کاملا"تجهیز شده اند و آماده اسکان مسافرین در مواقع ضروری می باشد.

تجهیز 28 راهدارخانه با اعتباری بالغ بر 515 میلیون تومان در استان زنجان

راهدارخانه, زنجان, تجهیز
به نقل از طاها پخش ازطاها پخش ؛مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت : ایرج دست نشان با بیان اینکه این اداره کل به عنوان متولی نگهداری، بهسازی و ایمن سازی راه های استان زنجان و همچنین داشتن سهم بیش از 90درصدی در جابجایی کالا و مسافر استان ،جایگاه ویژه ای در توسعه ملی وافزایش بهره وری اقتصادی استان دارد
وی افزود: اعتبارات استانی دربخش راهداری 192,764 میلیارد تومان طی امسال است که مقرر گردیده 35درصد آن به تفکیک 15درصد نقد و 20درصد اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان تصریح کرد:اعتبارات مصوب ملی امسال حدود 42.6 میلیارد تومان در سالجاری جاری است که تاکنون حدود 40درصد(حدود 5/17میلیارد تومان ) آن تخصیص یافته است .
وی ادامه داد:استان زنجان داری 5.842 کیلومتر راه اصلی و شریانی است که معادل 10.895 کیلومتر راه همسنگ است که ارزش ریالی آن 63.687 می باشد.
دست نشان اظهارداشت : در استان زنجان 28 راهدارخانه با اعتباری بالغ بر 515 میلیون تومان ( از لحاظ گرمایشی –تجهیز پتوو....) کاملا"تجهیز شده اند و آماده اسکان مسافرین در مواقع ضروری می باشد.
وی یادآورشد: نمک مورد نیاز راهدارخانه ها به میزان 18.300تن تهیه و در راهدارخانه ها تخلیه شده است که در صورت بارش برف ویخبندان مورد استفاده قرار خواهند گرفت
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان ادامه داد:هنچنین ماسه مورد نیاز 3برابر میزان نمک تهیه شده است و کلیه ماشین آلات راهداری زمستانی که تعداد آنان 227 دستگاه می باشد؛ تجهیز و تیغه برف روبی مورد نیاز آنان نیز تامین شده و آمادگی کامل برای ارائه خدمات به هموطنان را دارند .
دست نشان تاکید کرد: استان زنجان دارای 47 نقطه پر تصادف است که از این میزان 7 پروژه با اعتباری حدود 20 میلیارد تومان در حال رفع مشکل می باشد و 28 نقطه دیگر نیز آشکارسازی شده است و کمیسیون ایمنی باحضور ارگانهای امداد رسان و خدمات رسان جاده ای جهت آمادگی برای راهداری زمستانی در روزهای آتی تشکیل خواهد شد..

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :