«تومار» هر شب در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می رود

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته :

نمایش «تومار» کاری از گروه تئاتر «کوچه» است که تا 19 آذرماه هر شب ساعت 19:30 در سالن اصلی تئاتر شهر واقع در بوستان ملت مشهد، به روی صحنه می رود.

«تومار» هر شب در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می رود

مشهد, بوستان ملت, تومار, تئاتر شهر
به نقل از طاها پخش از طاها پخش کارگردان «تومار» گفت: این تئاتر یک نمایش سیاسی اجتماعی است که از دل تاریخ برآمده است. «تومار» به واقعه تاریخی گوهرشاد، سیاست های اشتباه رضاخان میرپنج و آنچه بر زنان ایران زمین رفت؛ می پردازد.

شاپور ترکمن سرابی، به حمایت معاونت فرهنگی شهرداری مشهد، دبیرخانه طرح ملی قیام گوهرشاد و فرهنگسرای بهشت از «تومار» اشاره کرد و گفت: «تومار» به موضوع طوری پرداخته است که مخاطب را جذب می کند؛ ما در طی دو شب اجرا بیش از 600 تماشاگر داشتیم و پیش بینی می شود که هر چه به اجراهای پایانی نزدیک شویم این استقبال نیز بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع «تومار» به نحوی به دغدغه های امروزی زنان ما نیز می پردازد؛ بیان کرد: گاهی ریشه یابی برخی از معضلات و مشکلات در گذشته منجر به حل مسئله امروز خواهد شد. واقعه گوهرشاد موضوعی است که باید با این رویکرد به آن نگاه کرد.

ترکمن سرایی در ادامه به معرفی بازیگران این نمایش پرداخت و گفت: سامان سالاری، آتنا شهیدی، میلاد ظهوریان، عاطفه پوربهرام و احسان نگهبان در «تومار» به ایفای نقش می پردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :