صادرات 32 میلیون دلاری کالای صنعتی از همدان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته :

معاون سازمان صنعت و معدن استان همدان از صادرات ۳۲ میلیون دلاری کالای صنعتی از همدان خبر داد.

صادرات 32 میلیون دلاری کالای صنعتی از همدان

کالای صنعتی, صنعت و معدن, همدان
به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ مصطفی اسدی با اشاره به اینکه توسعه صادرات کالاهای صنعتی در استان از مهم ترین اولویت ها محسوب می شود اظهار داشت: صنعتگران استان همدان باید کالاهای خود را صادرات محور و براساس بازاریابی تولید کنند تا بتواند در بازارهای جهانی رقابت کنند.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه امسال 32 میلیون و 536 هزار دلار کالای صنعتی از همدان به سایر کشورها صادر شده است، افزود: این میزان صادرات 518 هزار تن وزن داشته که 38 درصد از ارزش صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

اسدی با اعلام اینکه در این مدت 14 میلیون و 91 هزار دلار سیمان از همدان به سایر کشورها صادر شده است، تصریح کرد: سیمان مهم ترین کالای صادراتی بخش صنعت است که 16.5 درصد از کل صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: سیمان تولید شده در سه کارخانه استان همدان از کیفیت بالایی برخوردار است که متاسفانه با راه اندازی برخی کارخانه های سیمان در استان های غربی شاهد کاهش چند درصدی سیمان این کارخانجات هستیم.

معاون بازرگانی داخلی تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اظهار داشت: در بخش صنعت استان همدان کالاهای دیگری همچون کلینکر به ارزش سه میلیون و 339 هزار دلار، گونی پلاستیکی به ارزش یک میلیون و 872 هزار دلار، موتور کولر آبی به ارزش یک میلیون و 762 هزار دلار، چینی آلات بهداشتی به ارزش یک میلیون و 934 هزار دلار و شور و ترشیجات به ارزش یک میلیون و 601 هزار دلار صادر شده است.

وی با بیان اینکه بخش صنعت استان همدان شامل 48 کالای صادراتی است تصریح کرد: این تعداد کالا به کشورهای ایتالیا، ترکیه، ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، سومالی، عمان، قطر، عراق و افغانستان صادر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :