وزیر مالیه افغانستان از نهادهای انتخاباتی خواست برنامه هایشان را اعلام کنند

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته :

وزارت مالیه از نهادهای انتخاباتی خواست که هرچی زودتر برنامه های کاریشان را برای برگزاری انتخابات پیش رو، اعلام کنند.


وزیر مالیه افغانستان از نهادهای انتخاباتی خواست برنامه هایشان را اعلام کنند

انتخابات, وزیر مالیه, افغانستان
به نقل از طاها پخش ، شماری از کارمندان ارشد وزارت خانه ها و نهادهای مستقل حکومت افغانستان گردهم آمدند و اجرای تعهدات نشست بروکسل را به بررسی گرفتند.

اکلیل حکیمی وزیر امور مالیه درجریان این نشست گفت که حکومت افغانستان با جامعه جهانی به توافق رسیده است تا نهادهای انتخاباتی را حمایت مالی کند.

آقای حکیمی تصریح کرد که آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتی جزء از تعهدات حکومت به جامعه جهانی است که این تعهد حکومت به شکل درست آن عملی شده است.

وی از کمیسیون های انتخاباتی که جدیدآ شروع به کار کرده است خواست که هرچه زودتر برنامه های کاری شان را برای برگزاری انتخابات پیش رو اعلام کنند تا حمایت جامعه جهانی دراین خصوص نیز صورت بگیرد.

همچنان آقای حکیمی افزود که در سال جاری میلادی، حکومت افغانستان تطبیق چهل برنامه اولویت بندی شده را در نشست بروکسل تعهد کرده است که اجرا کند.

وی افزود که در این میان، هشت برنامه اولویت بندی شده، از سوی حکومت اجرا نشده است.

آقای حکیمی درمورد این هشت برنامه جزئیات ارایه نکرد.

وزیر مالیه از تمامی وزارت خانه ها خواست که تا در چند روز باقی مانده، به تعهدات شان عملی کنند.

آقای حکیمی دراین زمینه گفت:" در میان چهل پلان برنامه اولویت بندی شده، نهادهای انتخاباتی نیز شامل بود که روند اصلاحات در نظام انتخاباتی صورت گرفت و اعضای کمیسیون ها، معرفی شد اما هنوز هم برنامه های انتخاباتی برای برگزاری انتخابات سال آینده، اعلام نشده است".

این اظهارات در حالی مطرح می شود قرار است انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها در بهار سال آینده برگزار شود که برگزاری انتخابات نیازمند هزینه مالی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :